TXIRRINDULARITZA

Unai Iribar garaile Duranan

by | 2021/04/21

Laboral Kutxa taldeko Unai Iribar ibartarrak irabazi zuen pasa den igandean 32. Eusebio Velez Saria Duranan, Euskadiko Txirrindularitza Federazioak antolatzen duen Abiatzen Txapelketako zazpigarren proba.

Larunbatean Markinako lasterketan zazpigarren izan ondoren, honakoan Iribarrek garaipena eskuratu zuen helmugako esprintean berarekin ihes eginda ailegaturiko beste bi txirrindulariei irabazita.

Izan ere, Gatzagako igoeran aurrea hartu zuen hirukoteak (Julen Arriola Bengoa Caja Rural, Imanol Alvarez Eiser Hirumet eta Unai Iribar), eta tropela gertu egon bazen ere azkenean ezin izan zuten ihesaldia irentsi.

Aurretik Arlabaneko lehen jeitsieran talde txikitan apurtu zen tropel nagusia, hoien artean hiru txirrindularik ihesaldia osatu zutelarik: Alex Diaz (Baqué Cycling Team), Aner Arozena (Ciclismo riojano), eta Unai Aznar (Lizarte). Minutu bateko aurrerapena eskuratu zuten tropelarekiko baina Gatzagara helduta amore eman behar izan zuten, bertan erabaki zelarik lasterketa.

52. Eusebio Velez Saria –Durana – Durana, 122 km

1 IRIBAR JAUREGI, Unai S23 LABORAL KUTXA-FUNDACION EUSKAD 2:53:00

2 ARRIOLA-BENGOA BEITIA, Julen S23 CAJA RURAL – SEGUROS RGA d.b.

3 ALVAREZ ARRIOLA, Imanol S23 EISER-HIRUMET  3ra

4 BERASATEGI GARMENDIA, Xabier S23 LABORAL KUTXA-FUNDACION EUSKAD 13ra

5 LOPEZ CUESTA, Joseba S23 GRUPO EULEN d.b.

6 RETEGI GOÑI, Mikel S23 LIZARTE d.b.

7 ALDAMA UDAETA, Oier S23 ELECTROALAVESA-ZUIA-BSAFE d.b.

8 AZNAR VIJUESCA, Unai  S23 LIZARTE d.b.

9 ONAINDIA ARRIZABALAGA, Beñat  S23 BAQUE TEAM d.b.

10 OLIVER VIVES, Carlos  S23 CAJA RURAL – SEGUROS RGA d.b.

11 ROTA RUS, Raul  S23 LIZARTE d.b.

12 CRIADO DE FRUTOS, Daniel  S23 LIZARTE d.b.

13 SEMPERENA OYARZABAL, Telmo  S23 EIBAR d.b.

14 MURIAS GARCIA, Xabier  S23 LABORAL KUTXA-FUNDACION EUSKAD d.b.

15 ARZA GARIN, Unai  S23 LIZARTE d.b.

16 FRANCO GONZALEZ, Alejandro  S23 CAJA RURAL – SEGUROS RGA d.b.

17 GURRUTXAGA ETXEBERRIA, Gaizka  S23 GRUPO EULEN d.b.

18 ALVAREZ RODRIGUEZ, Rodrigo  S23 GOMUR – CANTABRIA INFINITA d.b.

19 POLLEDO ARRIOLA, Jon  S23 EISER-HIRUMET 19ra

20 ROMERO ALVAREZ, Francisco de Bo  S23 BAQUE TEAM 20ra

21 TRIGO HERNANDEZ, Iker  S23 BAQUE TEAM 23ra

22 DIAZ ALVAREZ, Alex  S23 BAQUE TEAM 41ra

23 MESA PIETRALUNGA, Santiago COL ELI GRUPO EULEN 44ra

24 2FOULON, Dorian FRA ELI URT VELO 64 44ra

25 ROSAL CABALLERO, Juanjo  S23 LIZARTE 47ra

26 BALZA DE VALLEJO COUTO, Endika  S23 ELECTROALAVESA-ZUIA-BSAFE 47ra

27 GONZALEZ SEGURADO, Jorge  S23 GOMUR – CANTABRIA INFINITA 47ra

28 GUTIERREZ FERNANDEZ, Pablo  S23 GOMUR – CANTABRIA INFINITA 47ra

29 LARTITEGI ORMAZABAL, Lander  S23 BAQUE TEAM 47ra

30 GONZALEZ TORRES, Mateo  S23 LIZARTE 47ra


TALDEKAKO SAILKAPENA

1 LABORAL KUTXA-FUNDACION EUSKAD LABO 8:39:26

2 CAJA RURAL – SEGUROS RGA CAJA d.b.

3 LIZARTE LIZA 13ra

4 BAQUE TEAM BAQT 30ra

5 EISER-HIRUMET EISE 43ra

6 GRUPO EULEN GRUP 44ra

7 GOMUR – CANTABRIA INFINITA GOMU 1:21ra

8 ELECTROALAVESA-ZUIA-BSAFE ELEC 2:05ra

9 EIBAR EIBA 3:43ra

10 TELCO.M – ON CLIMA – OSES TELO 4:13ra

11 CICLISMO RIOJANO VEGABIKE VEGA 6:55ra

12 ESSAX XASS 9:58ra

13 HOSTAL LATORRE EDERLAN LAED 10:32ra

14 ZABALGARBI CYCLING TEAM ZABA 10:54ra

15 HUESCA LA MAGIA – RENAULT RENA 12:19ra

TXIRRINDULARITZA

Share This