EUSKAL PILOTA

Ireki da Ezker Paretako Euskal Herriko kluben arteko txapelketako epea

2019/12/04

Argazkia: @GipuzkoaPilota

 

2020ko Ezker Paretako Euskal Herriko kluben arteko txapelketan izena emateko epea irekita

 

Txapelketa honetan Bizkaiko, Arabako, Gipuzkoako, Iparraldeko eta Nafarroako federazioetako klubek parte hartzen dute. Urtarrilaren 12an hasi eta martxoak 8an izango dira finalak.

Joan den azaroaren 30ean, larunbatean, Euskadiko Euskal Pilota Federazioaren ezohiko batzar orokorra egin zen, eta bertan onartu ziren E.E.P.F-k antolatzen dituen lehiaketa ofizial guztien araudiak. Hauek dira zehazki onartu ziren arautegiak: Ezker Paretako E.H-ko Kluben arteko txapelketa 2020. Emakumezko Gomazko Paletako Irekia eta Elite txapelketak 2020. G.R.A.B.N.I txapelketa 2020. Trinketeko E.H-ko Kluben arteko txapelketa 2020. Eskuzko E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020. Erramintako E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020. Zesta Puntako E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020. E.H-ko Bote Luzea txapelketa 2020.

E.E.P.F-k antolatzen dituen txapelketetatik lehena jokatzen Ezker Paretako Euskal Herriko Kluben arteko txapelketa da. Izena emateko epea abenduaren 20ra arte dago zabalik, eta Ezker Paretako frontoiko modalitate eta kategoria hauetan eman ahal izango da izena:

Eskuz binaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Eskuz banaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Emakumezko Gomazko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Gizonezko Gomazko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Larruzko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Pala Motza: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Pala: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Gizonezko Frontenisa: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Emakumezko Frontenisa: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Zesta Punta binaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Joko Garbia: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Erremiontea: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Txapelketa horrela antolatua dago:

Liga fasea: 7 jardunaldi.

1. jardunaldia: urtarrilak 12.
2. jardunaldia: urtarrilak 19.
3. jardunaldia: urtarrilak 26.
4. jardunaldia: otsailak 02.
5. jardunaldia: otsailak 09.
6. jardunldia: otsaulak 16.
7. jardunaldia: otsailak 23.

Finalerdietako fasea:

Finalerdiak: martxoak 02

Finaletako fasea:

Finalak: martxoak 08.

Share This