EUSKAL PILOTA

Iparraldeko zesta-puntako udako egutegia zehaztu dute

2021/05/31

Argazkiak: Jai Alai News ​

Donibane Lohizuneko, Miarritzeko eta Paueko pilotalekuek aurtengo udako egutegiaren berri eman dute. Ekainaren 14tik aurrera, ez da atsedenik izango. Lehenengo, Serieen Torneoarekin, bi pilotari (aurrelaria eta atzelaria) txapelketa handietarako sailkatzeko balioko duena, eta, ondoren, txapelketa handiekin: lau master Donibane Lohizunen, beste lau Miarritzen eta bi Pauen, bakoitza bere azken fasearekin.

SAILKAPEN-SERIEAK:

-Ekainak 14: OLHA-GORKA SOROZABAL vs LADUCHE-URTASUN

-Ekainak 16: OLHA-URTASUN vs JOHAN SOROZABAL-PORTET

-Ekainak 21: J.SOROZABAL-LABORDE vs LADUCHE-G.SOROZABAL

-Ekainak 23: OLHA-LABORDE vs IBAN ETCHEBERRY-PORTET

-Ekainak 28: LADUCHE-PORTET vs IBAN ETCHEBERRY-URTASUN

-Ekainak 30: J.SOROZABAL-URTASUN vs IBAN-ETCHEBERRY-LABORDE

-Uztailak 1: OLHA-PORTET vs J.SOROZABAL-G.SOROZABAL

-Uztailak 5: LADUCHE-LABORDE vs IBAN ETCHEBERRY-G.SOROZABAL

* Partida guztiak Miarritzen jokatuko dira, uztailaren 1ekoa izan ezik, Donibane Lohizunen jokatuko dena.

MIARRITZEKO MASTER 1

-Uztailak 7 : JON TAMBOURINDEGUY-LEKERIKA vs ITHURRIA-MINVIELLE

– Uztailak 12: OLHARAN-IRASTORZA vs aurrelaria Series-ALDAZABAL

– Uztailak 19: FINALA

MIARRITZEKO MASTER 2

– Uztailak 21: ERKIAGA-MINVIELLE vs PATXI TAMBORINDEGUY-LOPEZ

– Uztailak 26: BARANDIKA-INZA vs GOIKOETXEA-atzelaria Series

– Uztailak 28: FINALA

MIARRITZEKO MASTER 3

-Abuztuak 2: GOIKOETXEA-BASQUE vs JON TAMBOURINDEGUY-IRASTORZA

-Abuztuak 4: aurrelaria Series-LOPEZ vs GOIKOETXEA-ALDAZABAL

– Abuztuak 9: FINALA

MIARRITZEKO MASTER 4:

-Abuztuak 11: BARANDIKA-ALDAZABAL vs ITHURRIA-LEKERIKA

-Abuztuak 16: OLHARAN-BASQUE vs ERKIAGA-INZA

-Abuztuak 18: FINALA

MIARRITZE SLAM: Masterseko lau pilotari onenek jokatuko dute final handia abuztuaren 23an.

DONIBANE LOHITZUNEKO MASTER 1

-Uztailak 8: PATXI TAMBOURINDEGUY-IRASTORZA vs BARANDIKA-LOPEZ

-Uztailak 13: ITHURRIA-ALDAZABAL vs aurrelaria Series-MINVIELLE

-Uztailak 15: FINALA

DONIBANE LOHITZUNEKO MASTER 2

-Uztailak 20: JON TAMBOURINDEGUY-atzelaria Series vs OLHARAN-LEKERIKA

-Uztailak 22 : ERKIAGA-BASQUE vs GOIKOETXEA-INZA

-Uztailak 27: FINALA

DONIBANE LOHITZUNEKO MASTER 3

-Uztailak 29: OLHARAN-INZA vs PATXI TAMBOURINDEGUY-LEKERIKA

-Abuztuak 3: ITHURRIA-LOPEZ vs GOIKOETXEA-ALDAZABAL

-Abuztuak 5: FINALA

DONIBANE LOHITZUNEKO MASTER 4

-Abuztuak 10: JON TAMBOURINDEGUY-BASQUE vs aurrelaria Series-atzelaria Series

-Abuztuak 12: BARANDIKA-MINVIELLE vs ERKIAGA-IRASTORZA

-Abuztuak 17: FINALA

NAZIOARTEKO SLAMA:  zortzi onenek finalerdietan (abuztuak 19 eta 24) eta final handian (abuztuak 26) neurtuko dituzte indarrak.

PAUEKO MASTER 1

-Uztailak 9: JON TAMBOURINDEGUY-ALDAZABAL vs PATXI TAMBOURINDEGUY-INZA

-Uztailak 16: ITHURRIA-IRASTORZA vs ERKIAGA-atzelaria Series

-Uztailak 23: FINALA

PAUEKO MASTER 2

-Uztailak 30: GOIKOETXEA-LOPEZ vs aurrelaria Series-LEKERIKA

-Abuztuak 6: BARANDIKA-BASQUE vs OLHARAN-MINVIELLE

-Abuztuak 13: FINALA

PAUEKO SLAMA: zortzi pilotari onenek finalerdiak jokatuko dituzte (abuztuak 20 eta 27) eta final handia irailaren 3an jokatuko da.

Share This