VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
AMAITUTA
ALAVES 0-1 REALA
MARTXOAK 31
MENDIZORROTZA
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
AMAITUTA
ATHLETIC 2- 0 ALAVES
MARTXOAK 16
SAN MAMES #BILBO
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
EUSKAL SELEKZIOA
FUTBOL SELEKZIOAREN
OFIZIALTASUNA
NAHI DUGU
EUSKAL
HERRITARROK
telesforomonzonlab.eus
Iritzia
‘Gu ere bai!’ ekimeneko kidea
«Munduaren parte izatea gu ere bai»
DAVID SALINAS-ARMENDARIZ
Eusko Jaurlaritzako letratua
«Ellas nos representan»
IÑIGO SANTXO
MARTXEL TOLEDO
ESAITeko abokatu eta koordinatzaile ohiak
«Kopako finala, galdutako aukera»
ANDDE SAINTE-MARIE
Militante abertzale sozialista
«Gai hunekin politikaren sinesgarritasuna da jokoan»
Azkenean Ruiz de Infante-Ruiz de Larramendi bikoteak jokatuko du Bizkaia Txapelketako finala
Antolakuntzak sailkapena zehazterakoan egindako hutsegitea konpondu eta gero
Iker Goñi: «Euskararen eta euskal selekzioaren aldeko jarrera agertu izan du Athleticek tradizionalki»
[Elkarrizketa] Iker Goñi (Getxo, 1983), Athletic Clubeko zuzendaritzako kidea
Aurten bertan behera geratu da 41. Idiazabalgo Herri Krosa
Urtarrilaren azken igandean izan ohi da 1981. urtetik egiten den lasterketa, San Blas jaien hasieran
Erabakita gelditu dira paxaka txapelketako finalerdiak
Baztandarren arteko finalerdiak, datorren igandean, urtarrilaren 31n, jokatuko dira Iruritako Aranabia pilotalekuan
Oriamendi Torneoa gaur hasiko da bi partidurekin
Ostegun honetan hasiko den txapelketan guztira sei bikotek hartuko dute parte
Oriaren Traineru Jaitsiera atzeratu egin dute
Otsailaren 13an jokatzekoa zen Oriaren XXVII Traineru Jaitsiera, gauzak ondo bidean martxoaren 21ean egingo da
Alaia Juaristi eta Jon Erguin, Iraupen Eskiko Euskadiko Txapeldunak
Bestalde, Euskal Mendizale Federazioak bertan behera utzi du 2021eko mendiko eskiko Euskadiko Kopa
Aurtengo Palako Banakako Txapelketa aurkeztu dute
Bizkaia Frontoian jokatuko da osorik, urtarrilaren 30etik martxoaren 13ra, eta guztira 7 jardunaldi izango dira
2020ko E.H-ko 4 1/2-ko Elite txapelketa azken txanpan sartu da
Datorren ostiralean lehiatuko da aurreneko finalaurrekoa, Maiz (Behar Zana) eta Espinal (Uharte) arituko direlarik elkarren aurka
Multimedia
No Results Found
The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
VIII. Euskal Herria Txapela 2023/24
Sailkapena ~ Emaitzak
2023/24
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA
Sailkapena
Egutegia
Emaitzak
TALDEA | Pt. | J | I | B | G | AG | KG |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ATHLETIC | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 4 |
OSASUNA | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 |
REALA | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 |
ALAVES | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 | 9 |
NOIZ | TALDEA | TALDEA | |
---|---|---|---|
2023.08.19 | Osasuna | Athletic | |
2023.09.22 | Alaves | Athletic | |
2023.09.30 | Reala | Athletic | |
2023.10.01 | Alaves | Osasuna | |
2023.12.03 | Osasuna | Reala | |
2024.01.03 | Reala | Alaves | |
2024.01.13 | Athletic | Reala | |
2024.02.10 | Reala | Osasuna | |
2024.03.03 | Osasuna | Alaves | |
2024.03.17 | Athletic | Alaves | |
2024.03.31 | Alaves | Reala | |
2024.05.12 | Athletic | Osasuna | |
FINALA | TALDEA | TALDEA | |
- | - | - |
XIII. Euskal Herria Kopa | Sailkapena ~ Emaitzak
EMAITZAK 2023
XIII. EUSKAL HERRIA KOPA
'A' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 BASOZABAL Sondika | Bizkerre | 0 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
2023.08.18 18:30 SARRIENA Leioa | Bizkerre | 0 - 7 | Reala | ehkirola.eus |
2023.08.26 18:30 EL PRAO Guardia | Alaves | 0 - 4 | Reala | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 FANDERIA Errenteria | Eibar | 3 - 0 | Osasuna | ehkirola.eus |
2023.08.16 19:00 LEZAMA 2 Lezama | Athletic | 1 - 1 | Eibar | ehkirola.eus |
2023.08.20 12:00 EL PORTARRON Mendigorria | Osasuna | 1 - 5 | Athletic | ehkirola.eus |
'A' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Osasuna | 3 - 0 | Bizkerre | ehkirola.eus |
'A' 3/4 | ||||
2023.09.02 | Eibar | 5 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
'A' FINALA | ||||
2023.09.03 16:00 LEZAMA 2 ~ ETB ~ | Athletic | 4 - 2 | Reala | ehkirola.eus |
'B' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.16 18:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 5 - 0 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.16 20:00 Berriozar | Berriozar | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 17:30 UNBE Eibar | Eibar C | 0 - 2 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 12:15 Berriozar | Berriozar | 1 - 1 | San Ignacio | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Berriozar | Berriozar | 5 - 1 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.26 17:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.19 11:00 URBIETA Igorre | Arratia / | 0 - 2 | / Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.23 19:00 SAN DONATO Etxarri | Mulier | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Mulier | Mulier | 1 - 0 | Arratia | ehkirola.eus |
'B' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Arratia | 2 - 2 | Eibar | ehkirola.eus |
'B' 3/4 | ||||
2023.09.03 | San Ignacio | 1 - 1 | Mulier | ehkirola.eus |
'B' FINALA | ||||
2023.09.02 | Athletic C | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |