KAYAK SURF

Euskal Selekzioa, Europako Kayak Surf txapelduna

2021/09/21

Argazkiak: euskalkanoe.eus

Pasa den asteburuan jokatu zen Sopelan Europako Kayak Surf txapelketa, non euskal selekzioaren nagusitasuna erabatekoa izan zen,  hamazazpitik hamabost garaipen lortu zituelarik euskal taldeak.

Barinatxeko hondartzan jokoan izan ziren 17 kategorietatik 15 irabazi zituen esan bezala eta beraz sailkapen orokorrean lehen postuan gelditu zen Euskal Selekzioa, Galizia, Italia eta Danimarkaren aurretik.

Garaipen guztien artean, azpimagarrienak Ainhoa Tolosak eta Hodei Etxeberriak lortutakoak izan ziren, biak maila altueneko txapeldun bilakatu baitira asteburu honetan.

Euskal kayak surflariek argi utzi dute indartsu datozela eta dena emateko prest daudela hurrengo urtean ospatuko den Ingalaterrako Munduko txapelketan.

EMAITZAK:

Odei Etxeberria (RCNSS) eta Ainhoa Tolosa (D-Zanga Lekeitioko P.T.) izan dira jaun eta jabe, HP eta IC taldeetan urrea lortuz.

Ainhoa Tolosak (D-Zanga Lekeitioko P.T.) ere bi maila horietan irabazi zuen, laburretan eta luzeetan.

Kadeteetan Urko Iturrioz (RCNSS) izan zen garailea. Jon Etxeberriak bezala, IC.

Junior mailan HP Eñaut Calvo (RCNSS) eta bere taldekide Aiur Illareta IC.

Junior mailan, IC eta HP taldeetan, Naroa Larruskainen garaipena (RCNSS).

Master mailan, EDU Etxeberriak (RCNSS) irabazi zuen film labur eta luzeetan.

Grand Grand Masterrean Txema Carreto (Mundakako kayak surf) izan zen irabazlea HP eta ICn Luis Abando (Itxasondo).

Bigarren postua:

Adrian Labidi (RCNSS) Kadete HP

Urko Iturrioz (RCNSS) kadete IC.

Peru Barandiaran (RCNSS) junior HP

Markel Imaz (ATSS)  junior IC

Xiang Messacasa (RCNSS) emakumezko junior HP

Aitana Urbieta (RCNSS) emakumezko junior IC

Oskar Martinez (Mundaka kayak surf) Grand Master HP

Luis Abando (Itxasondo)  Grand Grand Master HP

Brontzea:

Hodei Crujeiras (RCNSS)  Open IC eta HP

Olatz Garmendia (RCNSS) emakumezko IC

Jon Etxeberria (RCNSS) kadete HP

Adrian Labidi (RCNSS) kadete IC

Iñaki  Urba (RCNSS) junior HP

Alex Segura (ATSS) junior IC

Aitana Urbieta (RCNSS) emakumezko junior HP

Malen Gutierrez (ATSS) emakumezko junior IC

Gaizka Ballesteros (Itxasondo)  Master HP

Julen Otegi (ATSS)  Master IC

Oskar Martinez (Mundaka Kayak Surf) Grand Master IC

Ruben del Rio (Itxasondo) Grand Grand Master HP

KAYAK

Share This