TXIRRINDULARITZA

2021eko UCI World Tourreko egutegia zehaztu da

by | 2021/01/09

Argazkiak: UCI-Worldtour

2020an lasterketa asko bertan behera geratu dira edo bere data atzeratu behar izan dute COVID19 gaitzak eragindako osasun egoera dela eta. Hala ere, 2021an, nahiz eta aurreneko bi lasterketak jokatu ez, UCI World Tourreko egutegian normaltasuna bueltatzea espero da.

Australiako urtarrileko lasterketak bertan behera geratu eta gero, UCI WORLD TOUR egutegiko gizonezkoen lehenengo proba Arabiar Emirerri Batuetako Tourra izango da otsailean, eta emakumezkoena Strade Bianche lasterketa martxoan.

GIZONEZKOEN EGUTEGIA

URTARRILA

19-24 | Tour Down Under AUS (bertan behera)

31 | Cadel Evans Great Ocean Road Race AUS (bertan behera)

OTSAILA

21-27 | UAE Tourra (UAE)

27 | Omloop Het Nieuwsblad Elite (BEL)

MARTXOA

06 | Strade Bianche ITA)

7-14 | Paris-Niza (FRA)

10-16 | Tirreno-Adriatikoa (ITA)

20 | Milan-Sanremo ITA)

22-28 | Volta Catalunya (CAT)

24 | Brujas-De Panneko 3 egunak (BEL)

26 | E3 BinckBank Classic (BEL)

28 | Gante-Wevelgem (BEL)

31 | Flandrian Zehar (BEL)

APIRILA

04 | Flandeseko Itzulia (BEL)

5-10 | Itzulia Basque Country-Euskal Herriko Itzulia (EH)

11 | Paris-Roubaix (FRA)

18 | Amstel Gold Race (HOL)

21 | Flèche Wallone Klasikoa (BEL)

25 | Lieja-Bastogne-Lieja (BEL)

27-02 | Romandiako Tourra (SUI)

01 | Eschborn-Frankfurt (GER)

MAIATZA

8-30 | Italiko Giroa (ITA)

30-6 | Dauphine (FRA)

6-13 | Suitzako Tourra (SUI)

EKAINA

26-18 | Frantziako Tourra (FRA)

UZTAILA

31 | Donostiako Klasikoa (EH)

ABUZTUA

9-15 | Poloniako Tourra (POL)

14-05 | Espainiako Vuelta (ESP)

22 | EuroEyes Cyclassics Hamburgo (ALE)

29 | Bretainiako Klasikoa (FRA)

30-05 | BinckBank Tour

IRAILA

10 | GP Quebec (CAN)

12 | GP Montreal (CAN)

URRIA

09 | Il Lombardia (ITA)

14-19 | Gree-Tour of Guangxi (CHN)

 

EMAKUMEZKOEN EGUTEGIA

URTARRILA

30 Cadel Evans Great Ocean Road Race AUS (Bertan behera)

MARTXOA

6 Strade Bianche ITA

14 Drenthe Itzulia NED

21 Alfredo Binda – Comune di Cittiglio ITA

25 Brujas-De Panne BEL

28 Gante-Wevelgem BEL

APIRILA

04 Flandriako Itzulia BEL

11 Paris-Roubaix FRA

18 Amstel Gold Race NED

21 Flecha Valona BEL

25 Lieja-Bastoña-Lieja BEL

MAIATZA

6-7 Tour Isla Chongming CHN

14-16 Itzulia Emakumezkoak (EH)

20-23 Vuelta a Burgos Féminas ESP

30 RideLondon Klasika GBR

EKAINA

7-12 Women’s Tour GBR

18 La Course by Le Tour de France FRA

ABUZTUA

07 Postnord Vårgårda WestSweden SWE

08 Postnord Vårgårda WestSweden SWE

12-15 Norvegiako Tourra NOR

24-29 Boels Ladies Tour NED

30 GP de Plouay – Lorient- Agglomération FRA

IRAILA

3-5 Ceratizit Challenge by la Vuelta ESP

19 Tour of Guangxi CHN

TXIRRINDULARITZA

Share This