Euskal Herriko Pala Txapelketa Irekiaren finalak jokatu dira

Arregi-Huegun, Gallastegi- Etxeberria eta Zurutuza- Manterola dira 2020ko edizioaren txapeldun berriak

Banakako Erremonte Txapelketa abian da

Juanenea eta Larrañagak lortu zituzten bi garaipenak, Aizpuru III.a eta Zalduari irabazita, hurrenez hurren

Xabier Orbegozok eta Andoni Iruretagoienak irabazi dute I. Binakako Euskal Pentatloia

Bigarren sailkatu diren Kepa Peñagarikano eta Joxean Olaskoagari ia minutu bateko aldea aterata jantzi dute txapela

 
IV. Euskal Herria Txapela 2019/20

 

Reala eta Osasuna 
sailkatu dira
aurtengo
Euskal Herria Txapelako
lehen bi postuetan

 

ehkirola.eus
EUSKAL SELEKZIOA

Gu ere bai!
EUSKAL SELEKZIOEN
OFIZIALTASUNAREN ALDEKO
EKIMENA

guerebai.eus

Iritzia

DAVID SALINAS-ARMENDARIZ
Eusko Jaurlaritzako letratua
deia.eus

«Es el tiempo de la oficialidad deportiva internacional. Gu ere bai, zergatik ez?»

IÑAKI LASKURAIN
Euskadiko Errugbi Federazioko Presidente Ohia
berria.eus

«Herrigintza mailan hobe da azpitik joatea, lasai»

PATXI GAZTELUMENDI
OIHANA AZKORBEBEITIA
Gu ere bai! elkarteko kideak
guerebai.eus

«1980. urteko Everesteko Euskal Espedizioaren sokak jarraitzen du»

EUSKAL HERRIA KIROLA
Elkartea
ehkirola.eus

«Gaur ezinezko dirudien hori, bihar posiblea izan dadin»

Eta kirolean zer?

Eta kirolean zer?

EAEko hauteskundeen atarian, EH Kirolak alderdiei egindako galdetegia jarduera fisikoaz eta kirolaz

Eibar-Osasuna, ostegunean

Eibar-Osasuna, ostegunean

IV. Euskal Herria Txapelaren sailkapen faseko azken partida izango da. Ateak itxita jokatuko da, publikorik gabe

Azken partida jokatu arte

Azken partida jokatu arte

Partida bat falta delarik, oraindik ez dakigu Alaves ala Osasuna zein izango den bigarren finalista. Osasunak puntu bat eskuratu beharko luke bigarren postua eskuratzeko

fisify

Sailkapena ~ Emaitzak ~ Egutegia

2019/20

IV. EUSKAL HERRIA TXAPELA

Sailkapena
Egutegia
Emaitzak

 TALDEAPt.JIBGAGKG
1REALA1685121611
2OSASUNA148422139
3ALAVES1284041012
4ATHLETIC118323108
5EIBAR38035514

NOIZTALDEAEMAITZATALDEA
2019.08.24Osasuna0 - 0Eibar
2019.08.30Athletic2 - 0Reala
2019.09.22Athletic2 - 0Alaves
2019.09.26Reala3 - 0Alaves
2019.11.03Osasuna4 - 2Alaves
2019.11.24Eibar0 - 2Alaves
2019.11.24Osasuna1 - 2Athletic
2019.11.30Reala4 - 1Eibar
2019.12.14Athletic0 - 0Eibar
2019.12.22Osasuna3 - 4Reala
2020.02.07Alaves2 - 1Eibar
2020.02.09Reala2 - 1Athletic
2020.02.16 Athletic0 - 1Osasuna
2020.03.10 Eibar1 - 2Reala
2020.02.23 Alaves2 - 1Athletic
2020.06.14 Reala1 - 1Osasuna
2020.06.17Eibar2 - 2Athletic
2020.06.18Alaves2 - 0Reala
2020.06.24Alaves0- 1Osasuna
2020.07.02Eibar0 - 2Osasuna
Share This