VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
ALAVES – REALA
MARTXOAK 31
IGANDEA
MENDIZORROTZA
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
AMAITUTA
ATHLETIC 2- 0 ALAVES
MARTXOAK 16
SAN MAMES #BILBO
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
EUSKAL SELEKZIOA
FUTBOL SELEKZIOAREN
OFIZIALTASUNA
NAHI DUGU
EUSKAL
HERRITARROK
telesforomonzonlab.eus
Iritzia
‘Gu ere bai!’ ekimeneko kidea
«Munduaren parte izatea gu ere bai»
DAVID SALINAS-ARMENDARIZ
Eusko Jaurlaritzako letratua
«Ellas nos representan»
IÑIGO SANTXO
MARTXEL TOLEDO
ESAITeko abokatu eta koordinatzaile ohiak
«Kopako finala, galdutako aukera»
ANDDE SAINTE-MARIE
Militante abertzale sozialista
«Gai hunekin politikaren sinesgarritasuna da jokoan»
Urriza da Buruz Burukoaren lehen finalista
Juaneneak berriz, nahiz eta partidua galdu sailkatzeko aukerak mantentzen ditu
XI. Euskal Herria Kopa 2021 edizioaren finalen aurkezpena, Zarautzen
Athletic-Alaves, Reala-Eibar eta Bizkerre-Añorga jokatuko dira asteburu honetan.
Erkiaga eta Lopezek irabazi dute Miarritzeko Urrezko Eskularrua
Finalean Basque eta Ithurria bi setetan mendean hartuta (14-15 eta 9-15)
[B multzoa • FINALA] Bizkerre – Añorga, abuztuaren 29an, Aretxabaletan
Ibarra futbol zelaian jokatuko da, Aretxabaletan, abuztuaren 29an, igandearekin, 12:00etan hasita
[A multzoa • 3/4 POSTUAK] Reala-Eibar, abuztuaren 28an, Oñatin
Azkoagain futbol zelaian jokatuko da, Oñatin, abuztuaren 28an, larunbatarekin, 18:00etan hasita
[A multzoa • FINALA] Athletic – Alaves, abuztuaren 29an, Zarautzen
Asti futbol zelaian jokatuko da, Zarautzen, abuztuaren 29an, 16:00etan hasita. ETB1ek zuzenean emango du
Aurkari zailak izango ditu Lointek Gernikak Eurokoparen hasieran
Virtus Bolonia, La Roche Vendee eta Carolo Basket eta Piestanske Cajki taldeen arteko kanporaketaren irabazlearen aurka egokitu zaio
Urrizak aurrerapauso handia eman du final berri bat jokatzeko
Barrenetxea IV.ari 30-22 irabazita lider jarri da zortzi punturekin
Bizkaiko Lur Gaineko Sokatira Txapelketako bi saio jokatu dira
Azken jardunaldiaren zain, Gaztedi A da liderra (10,5 puntu), atzetik Goiherri duelarik (9,5 puntu)
Multimedia
No Results Found
The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
VIII. Euskal Herria Txapela 2023/24
Sailkapena ~ Emaitzak
2023/24
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA
Sailkapena
Egutegia
Emaitzak
TALDEA | Pt. | J | I | B | G | AG | KG |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ATHLETIC | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 4 |
OSASUNA | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 |
REALA | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 5 |
ALAVES | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 | 8 |
NOIZ | TALDEA | TALDEA | |
---|---|---|---|
2023.08.19 | Osasuna | Athletic | |
2023.09.22 | Alaves | Athletic | |
2023.09.30 | Reala | Athletic | |
2023.10.01 | Alaves | Osasuna | |
2023.12.03 | Osasuna | Reala | |
2024.01.03 | Reala | Alaves | |
2024.01.13 | Athletic | Reala | |
2024.02.10 | Reala | Osasuna | |
2024.03.03 | Osasuna | Alaves | |
2024.03.17 | Athletic | Alaves | |
2024.03.31 | Alaves | Reala | |
2024.05.12 | Athletic | Osasuna | |
FINALA | TALDEA | TALDEA | |
- | - | - |
XIII. Euskal Herria Kopa | Sailkapena ~ Emaitzak
EMAITZAK 2023
XIII. EUSKAL HERRIA KOPA
'A' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 BASOZABAL Sondika | Bizkerre | 0 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
2023.08.18 18:30 SARRIENA Leioa | Bizkerre | 0 - 7 | Reala | ehkirola.eus |
2023.08.26 18:30 EL PRAO Guardia | Alaves | 0 - 4 | Reala | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 FANDERIA Errenteria | Eibar | 3 - 0 | Osasuna | ehkirola.eus |
2023.08.16 19:00 LEZAMA 2 Lezama | Athletic | 1 - 1 | Eibar | ehkirola.eus |
2023.08.20 12:00 EL PORTARRON Mendigorria | Osasuna | 1 - 5 | Athletic | ehkirola.eus |
'A' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Osasuna | 3 - 0 | Bizkerre | ehkirola.eus |
'A' 3/4 | ||||
2023.09.02 | Eibar | 5 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
'A' FINALA | ||||
2023.09.03 16:00 LEZAMA 2 ~ ETB ~ | Athletic | 4 - 2 | Reala | ehkirola.eus |
'B' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.16 18:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 5 - 0 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.16 20:00 Berriozar | Berriozar | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 17:30 UNBE Eibar | Eibar C | 0 - 2 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 12:15 Berriozar | Berriozar | 1 - 1 | San Ignacio | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Berriozar | Berriozar | 5 - 1 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.26 17:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.19 11:00 URBIETA Igorre | Arratia / | 0 - 2 | / Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.23 19:00 SAN DONATO Etxarri | Mulier | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Mulier | Mulier | 1 - 0 | Arratia | ehkirola.eus |
'B' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Arratia | 2 - 2 | Eibar | ehkirola.eus |
'B' 3/4 | ||||
2023.09.03 | San Ignacio | 1 - 1 | Mulier | ehkirola.eus |
'B' FINALA | ||||
2023.09.02 | Athletic C | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |