VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
ALAVES – REALA
MARTXOAK 31
IGANDEA
MENDIZORROTZA
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
AMAITUTA
ATHLETIC 2- 0 ALAVES
MARTXOAK 16
SAN MAMES #BILBO
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
EUSKAL SELEKZIOA
FUTBOL SELEKZIOAREN
OFIZIALTASUNA
NAHI DUGU
EUSKAL
HERRITARROK
telesforomonzonlab.eus
Iritzia
‘Gu ere bai!’ ekimeneko kidea
«Munduaren parte izatea gu ere bai»
DAVID SALINAS-ARMENDARIZ
Eusko Jaurlaritzako letratua
«Ellas nos representan»
IÑIGO SANTXO
MARTXEL TOLEDO
ESAITeko abokatu eta koordinatzaile ohiak
«Kopako finala, galdutako aukera»
ANDDE SAINTE-MARIE
Militante abertzale sozialista
«Gai hunekin politikaren sinesgarritasuna da jokoan»
Zer gertatu da EMF-an Euskal Selekzioko korrikalariekin?
Ander Iñarra (Euskal Selekzioko korrikalaria), Zigor Egia (EMF-ko presidentea) eta Asier Arregirekin (Euskal Selekzioko entrenatzailea) elkarrizketa
Euskotren Ligak 8 lehiakide izango ditu
Lau partaidetik zortzira pasako da 2023. urtean, horietatik bi galiziarrak izango direlarik
Lasterbidean elkartasun lasterketa maiatzaren 28an izango da, Kanpezun
Pandemiaren ondorioz bi urtez atzeratu ostean, Berriro bidean gara lelopean egingo da lasterketa
Segurola eta Larrañaga kanpoan geratzeko zorian daude
Txapelketako zazpigarren jardunaldian, Juaneneak eta Aizpuru III.ak 27 eta 40 irabazi zuten Segurola eta Larrañagaren aurka
Zehaztu dira Urrezko Aizkolarien Kopako finalerdiak
Julen Gabirondo, Patxi Mindegia, Jokin Urretabizkaia, Hodei Ezpeleta, Suharri Rodríguez eta Xabier Zaldua sailkatu dira
Zegama-Aizkorri 2022ko maiatzaren 29an lehiatuko da berriz
Azken bi urteetan ezin izan da egin, covid-19 koronabirusaren pandemiarengatik
Goikoetxeak eta Barrenetxeak bigarren garaipena lortu dute
40-25 irabazi zieten Segurola eta Larrañagari pasa den larunbatean, Binakako Txapelketako seigarren jardunaldian
Kerman Lejarragak eutsi dio Europako gerrikoari
Bederatzigarren «round»-ean lortutako KO batekin irabazi zion ostiral gauean, Jack Flatley ingelesari
Banakako zesta-punta txapelketako lehen bi jardunaldiak lehiatu dira
Basquek, Goixerrik, Cosmek eta Ladutxek irabazi dute eta hurrengo fasera sailkatu dira
Multimedia
VIII. Euskal Herria Txapela 2023/24
Sailkapena ~ Emaitzak
2023/24
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA
Sailkapena
Egutegia
Emaitzak
TALDEA | Pt. | J | I | B | G | AG | KG |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ATHLETIC | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 4 |
OSASUNA | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 |
REALA | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 5 |
ALAVES | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 | 8 |
NOIZ | TALDEA | TALDEA | |
---|---|---|---|
2023.08.19 | Osasuna | Athletic | |
2023.09.22 | Alaves | Athletic | |
2023.09.30 | Reala | Athletic | |
2023.10.01 | Alaves | Osasuna | |
2023.12.03 | Osasuna | Reala | |
2024.01.03 | Reala | Alaves | |
2024.01.13 | Athletic | Reala | |
2024.02.10 | Reala | Osasuna | |
2024.03.03 | Osasuna | Alaves | |
2024.03.17 | Athletic | Alaves | |
2024.03.31 | Alaves | Reala | |
2024.05.12 | Athletic | Osasuna | |
FINALA | TALDEA | TALDEA | |
- | - | - |
XIII. Euskal Herria Kopa | Sailkapena ~ Emaitzak
EMAITZAK 2023
XIII. EUSKAL HERRIA KOPA
'A' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 BASOZABAL Sondika | Bizkerre | 0 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
2023.08.18 18:30 SARRIENA Leioa | Bizkerre | 0 - 7 | Reala | ehkirola.eus |
2023.08.26 18:30 EL PRAO Guardia | Alaves | 0 - 4 | Reala | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 FANDERIA Errenteria | Eibar | 3 - 0 | Osasuna | ehkirola.eus |
2023.08.16 19:00 LEZAMA 2 Lezama | Athletic | 1 - 1 | Eibar | ehkirola.eus |
2023.08.20 12:00 EL PORTARRON Mendigorria | Osasuna | 1 - 5 | Athletic | ehkirola.eus |
'A' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Osasuna | 3 - 0 | Bizkerre | ehkirola.eus |
'A' 3/4 | ||||
2023.09.02 | Eibar | 5 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
'A' FINALA | ||||
2023.09.03 16:00 LEZAMA 2 ~ ETB ~ | Athletic | 4 - 2 | Reala | ehkirola.eus |
'B' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.16 18:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 5 - 0 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.16 20:00 Berriozar | Berriozar | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 17:30 UNBE Eibar | Eibar C | 0 - 2 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 12:15 Berriozar | Berriozar | 1 - 1 | San Ignacio | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Berriozar | Berriozar | 5 - 1 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.26 17:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.19 11:00 URBIETA Igorre | Arratia / | 0 - 2 | / Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.23 19:00 SAN DONATO Etxarri | Mulier | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Mulier | Mulier | 1 - 0 | Arratia | ehkirola.eus |
'B' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Arratia | 2 - 2 | Eibar | ehkirola.eus |
'B' 3/4 | ||||
2023.09.03 | San Ignacio | 1 - 1 | Mulier | ehkirola.eus |
'B' FINALA | ||||
2023.09.02 | Athletic C | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |