VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
ALAVES – REALA
MARTXOAK 31
IGANDEA
MENDIZORROTZA
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA 2023/24
AMAITUTA
ATHLETIC 2- 0 ALAVES
MARTXOAK 16
SAN MAMES #BILBO
#EHTXAPELA
ehkirola.eus
EUSKAL SELEKZIOA
FUTBOL SELEKZIOAREN
OFIZIALTASUNA
NAHI DUGU
EUSKAL
HERRITARROK
telesforomonzonlab.eus
Iritzia
‘Gu ere bai!’ ekimeneko kidea
«Munduaren parte izatea gu ere bai»
DAVID SALINAS-ARMENDARIZ
Eusko Jaurlaritzako letratua
«Ellas nos representan»
IÑIGO SANTXO
MARTXEL TOLEDO
ESAITeko abokatu eta koordinatzaile ohiak
«Kopako finala, galdutako aukera»
ANDDE SAINTE-MARIE
Militante abertzale sozialista
«Gai hunekin politikaren sinesgarritasuna da jokoan»
Euskal Selekzioaren alde hamaika: GUK GUREA
Euskal selekzioen egungo erronken inguruan hainbat jokalariei eginiko elkarrizketa sorta, datozen egunetan
Hastear da 2022ko eskuz binakako Master Laboral Kutxa txapelketa
Larrabetzun jokatuko dira igande honetan lehen kanporaketak eta finala Irunen izango da martxoaren 27an
Ostiralean abiatuko da Banakako Pala Txapelketa
Urtarrilaren 28tik martxoaren 19ra jokatuko da eta InnPala-ko hamar palista arituko dira lehian
Binakako Aizkolari Txapelketako hirugarren jardunaldia lehiatu zen Iraetan
Hodei Ezpeleta eta Jokin Urretabizkaia nagusitu ziren, Zaldua eta Txapartegiren aurka
Bizkaia Paleta txapelketako finalerdiak jokatu dira
Martin-Huizi eta Irazustabarrena-Etxaniz bikoteak neurtuko dira finalean hilaren 30ean
Juaneneak Barrenetxea IV.aren kontra jokatuko du finalerdia
Aritz Zubiriren aurka 30-17 irabazi ondoren
Eusko Label binakako txapelketako laugarren jardunaldia jokatu da asteburuan
Ostiraletik igandera bitartean hiru jaialdi izan ziren, Oñatin, Aizarnazabalen eta Antzuolan, hurrenez-hurren
640 kiloko Euskal Herriko sokatira txapela jantzi dute Beti Gazteko mutilek
Emakumezkoen 540 kiloko bigarren jardunaldia ere jokatu zen larunbatean Berangon
Zierbena eta Hibaika, garaile Portugaleteko Jeitsieran
Guztira 46 traineruk hartu zuten parte euskal uretan jokatu den arraun denboraldiaurreko lehen proban
VIII. Euskal Herria Txapela 2023/24
Sailkapena ~ Emaitzak
2023/24
VIII. EUSKAL HERRIA TXAPELA
Sailkapena
Egutegia
Emaitzak
TALDEA | Pt. | J | I | B | G | AG | KG |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ATHLETIC | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 | 4 |
OSASUNA | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 3 |
REALA | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 | 5 |
ALAVES | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 | 8 |
NOIZ | TALDEA | TALDEA | |
---|---|---|---|
2023.08.19 | Osasuna | Athletic | |
2023.09.22 | Alaves | Athletic | |
2023.09.30 | Reala | Athletic | |
2023.10.01 | Alaves | Osasuna | |
2023.12.03 | Osasuna | Reala | |
2024.01.03 | Reala | Alaves | |
2024.01.13 | Athletic | Reala | |
2024.02.10 | Reala | Osasuna | |
2024.03.03 | Osasuna | Alaves | |
2024.03.17 | Athletic | Alaves | |
2024.03.31 | Alaves | Reala | |
2024.05.12 | Athletic | Osasuna | |
FINALA | TALDEA | TALDEA | |
- | - | - |
XIII. Euskal Herria Kopa | Sailkapena ~ Emaitzak
EMAITZAK 2023
XIII. EUSKAL HERRIA KOPA
'A' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 BASOZABAL Sondika | Bizkerre | 0 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
2023.08.18 18:30 SARRIENA Leioa | Bizkerre | 0 - 7 | Reala | ehkirola.eus |
2023.08.26 18:30 EL PRAO Guardia | Alaves | 0 - 4 | Reala | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.12 19:00 FANDERIA Errenteria | Eibar | 3 - 0 | Osasuna | ehkirola.eus |
2023.08.16 19:00 LEZAMA 2 Lezama | Athletic | 1 - 1 | Eibar | ehkirola.eus |
2023.08.20 12:00 EL PORTARRON Mendigorria | Osasuna | 1 - 5 | Athletic | ehkirola.eus |
'A' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Osasuna | 3 - 0 | Bizkerre | ehkirola.eus |
'A' 3/4 | ||||
2023.09.02 | Eibar | 5 - 0 | Alaves | ehkirola.eus |
'A' FINALA | ||||
2023.09.03 16:00 LEZAMA 2 ~ ETB ~ | Athletic | 4 - 2 | Reala | ehkirola.eus |
'B' MAILA | TALDEA | EMAITZA | TALDEA | KRONIKA |
---|---|---|---|---|
A multzoa | ||||
2023.08.16 18:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 5 - 0 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.16 20:00 Berriozar | Berriozar | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 17:30 UNBE Eibar | Eibar C | 0 - 2 | Athletic C | ehkirola.eus |
2023.08.19 12:15 Berriozar | Berriozar | 1 - 1 | San Ignacio | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Berriozar | Berriozar | 5 - 1 | Eibar C | ehkirola.eus |
2023.08.26 17:00 UDAL KIROLDEGIA San Ignacio | San Ignacio | 1 - 6 | Athletic C | ehkirola.eus |
B multzoa | ||||
2023.08.19 11:00 URBIETA Igorre | Arratia / | 0 - 2 | / Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.23 19:00 SAN DONATO Etxarri | Mulier | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |
2023.08.26 12:15 Mulier | Mulier | 1 - 0 | Arratia | ehkirola.eus |
'B' 5/6 | ||||
2023.09.02 | Arratia | 2 - 2 | Eibar | ehkirola.eus |
'B' 3/4 | ||||
2023.09.03 | San Ignacio | 1 - 1 | Mulier | ehkirola.eus |
'B' FINALA | ||||
2023.09.02 | Athletic C | 0 - 2 | Reala B | ehkirola.eus |