«EUSKAL HERRIA eTXAPELA FIFA21» txapelketa
Euskal Herria eTxapela FIFA21 txapelketa abiarazi du EH Kirola elkarteak Game Erauntsiarekin elkarlanean
Lointek Gernikak bikain hasi du Europako ibilbidea
60-65eko emaitzarekin nagusitu da Virtus Boloniarren aurka, Eurokopa txapelketako lehen jardunaldiko partidan
Euskal Selekzioak 5 final eta 2 titulo lortu ditu Trobada Mediterranea txapelketan
Nazioarteko ibilbideari jarraiki, Valentzia, Catalunya, Italia, Portugal eta Frantziako selekzioen aurka lehiatu da
Reala-Athletic, urriaren 31n
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hirugarren partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, Anoetako futbol zelaian, 21:00etan hasita
Kontrabandisten Lasterketa eta Maratoi Erdia egin dituzte Urdazubin asteburuan
Iazko etenaldiaren ostean, duela bi urteko edizioaren oinarria jarraituz itzuli da Kontrabandisten Lasterketa
Hirugarren mailako Euskadiko Aizkora Txapelketako finala erabakita geratu da
Jokin Urretabizkaia, Julen Gabirondo, Andoni Iruretagoiena, Xuban Kañamares, Patxi Mindegia eta Suharri Paolla sailkatu dira
Maddi Marquet eta Ander Garcia garaile Lekeitioko Triatloian
Aitana Abalosek eta Claudia Martinezek osatu zuten emakumeen podiuma eta Joanes Goitisolok eta Ruben Ruzafak gizonezkoena
Eneko Llanos eta Enara Oronoz garaile Aiarako Mendi Duatloian
Errelebokako sailkapenean Iñaki Carrok eta Koldo Etxebarriak osatutako bikotea nagusitu zen
Arrate Mintegi eta Urko Herran nagusi Gasteiz Duatloian
Proba herrikoian berriz, Pablo Alvarez eta Andrea Larrañaga izan ziren irabazleak
Ainhoa Iraizoz eta Josetxo Barberena, Nafarroako arpana mistoko txapeldunak
Bigarren izan ziren Sela Goñi eta Jesus Goñi eta hirugarren Dani Saldias eta Irune Biurrun
Isaac Nader eta Esther Guerrero nagusi Berangoko Nazioarteko Milia lasterketan
Larunbatean lehiatu zen XXXIII. Berangoko nazioarteko Milian Tokion egondako 16 atleta olinpiko bildu ziren
Arbe-Lopez eta Erkiaga-Etxeto, Hondarribiko Grand Slamaren finalera
Larunbat honetan jokatutako finalerdietan nagusitu eta gero lortu dute finalerako txartela
Urrezko Aizkolari Txapeldunen Ligako bigarren kanporaketa jokatu da
Basozabal eta Ezpeleta sailkatu dira urriaren 17an Lizarran jokatuko den finalera
Abian da Azpeitiko XXI. Erremonte Txapelketa
Urrutia IIak eta Larrañagak zein Ansa II.ak eta Martiarenak erraztasunez irabazi zuten lehen jardunaldian
Euskal selekzioa Europako txapeldunorde geratu da gizonezkoetan zein emakumezkoetan
Emaitza bikaina lortu du Euskal Selekzioak Europako Padel Txapelketan
Julen Martinez de Estibariz eta Maite Maiora nagusi, Hiru Haundiak lasterketan
Maiorak gainera probaren errekorra hautsi du (12:09:39)
Euskal Selekzioa finaletara sailkatu da, nesketan zein mutiletan
Gaur amaituko da Europako Padel Txapelketa
Mendi Filmaren 14. edizioa abenduaren 3tik 12ra ospatuko da Bilbon
“Mendiak 1976” filma abenduaren 4an estreinatuko da, euskaldunen lehenengo zazpimilakoaren historia
Euskal Selekzioa joko zuzenen Trobada Mediterranea txapelketan arituko da
Valentzia, Catalunya, Italia, Portugal eta Frantziako selekzioetako ordezkarien aurka lehiatuko da
Aritz Lasa eta Aitziber Ibarbia garaile Larraulgo mendi lasterketan
Gizonezkoetan, Juan Garikano eta Iban Bengoetxeak osatu zuten podiuma eta emakumezkoetan, Marian Roja eta Maialen Segurolak
Arrate Mintegi eta Iker Ortiz de Zaratek irabazi dute Durangoko XIII. Duatloia
Bidenabar, aurtengo Euskadiko txapelak eskuratu dituzte duatloien sprint modalitatean
Urrezko Aizkolari Txapeldunen Ligako lehen kanporaketa jokatu da Deustun
Ibai Soroak eta Suharri Rodriguezek eskuratu zuten finalerako txartela
Onditz Iturbek eta Aitor Ajuriak lineako txapelak jantzi dituzte
Kilometro bertikalaren lasterketan berriz, Ainara Uribarri eta Asier Larruzea nagusitu ziren
Borteyru anaiek bere lehenengo San Migel Xare Irekia lortu dute
San Migel eta Gazteak Xare Irekien finalak jokatu ziren larunbatean, Iruran
Raul Criado eta Charlotte Morgan gailendu dira XII. Flysch Traileko maratoian
Maratoi erdiko irabazleak, berriz, Geoffrey Ndungu eta Joyce Njeru izan dira
Kopako finalarekin amaitu da Laxoa denboraldia
Mikel Mindegia, Josu Juanena, Joseba Juanena eta Javi Apeztegiak eskuratu zuten Kopako txapela
Bizkaiko taldekako harrizulatzaile eta binakako aizkora txapelketak jokatu dira
Aizkoran Larrea aita-semeak nagusitu ziren eta harrizulatze lanetan Burdin Gazteak taldea izan zen txapelduna
Nafarroako lehen mailako aizkora txapelketaren finalistak erabaki dira
Kanporaketan, Iker Vicentere, Eneko Saralegi, Julen Olano, Jon Rekondo eta Joxean Etxeberria sailkatu dira
Athletic 1-0 Alaves
Athletic nagusitu da aurtengo VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bigarren partidan. Lehenengo hiru puntuak eskuratuta, Osasunarekin batera dago orain sailkapenaren buruan
Salaberenborda eta Arburua Manaslura igo dira oxigenorik gabe
Maialen Berterretxe espediziokidea 7.600 metrora iritsi da
Bueltan da Hiru Haundiak mendi proba
Urriaren 9an egingo den probaren dortsalak agortu egin dira dagoeneko
Zabalik da 2021eko Lau eta Erdirako izen ematea
Emakume Master Cup bere erroetara itzuliko da
Andoni Iruretagoiena eta Karmele Gisasola, Pentatloi txapeldunak
Izeta VI.ak irabazi zuen banakako IV. Euskal Pentatloi Saria, eta Zelai III.ak Emakumezkoen I. Pentatloi Txapelketa
Athletic-Alaves, ostiralean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bigarren partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, San Mamesen, 21:00etan hasita
Bizkaiko lasto jasotze eta bigarren mailako aizkora txapelketak jokatu dira Diman
Lasto jasotzen Joxe Martin Bustinza izan zen txapelduna eta aizkoran Beñat Lekue nagusitu zen
Zaid Ait Malek eta Denisa Dragomir nagusi Gorbeia Suzien lasterketan
Euskal selekzioko korrikalariak bikain aritu ziren: Lide Urrestarazuk 3. postua lortu zuen eta Ander Iñarrak 2.postua
Nafarroako Arpana Txapelketa mistoaren finala zehaztu da
Berriozarren jokatutako kanporaketan lau bikote sailkatu ziren txapela lortzeko lehian aritzeko
Arrizabalaga-Agirre eta Belmonte-Galeano II.ak jantzi dituzte txapelak Adarragan
Eliteetan, Olatz Arrizabalagak eta Naroa Agirrek azkenean lortu dute elkarrekin lehen mailako txapelak eskuratzea
Euskal Padel Selekzioa Europako Txapelketan arituko da
Bizkaian jokatuko den lehiaketan 14 herrialdetako ordezkariek hartuko dute parte
Gasteiz Duatloia urriaren 10ean egingo da
Sprint distantziako lasterketaren I. edizioan 300 atletak baino gehiagok hartuko du parte
Xabier Labakak eta Naia Sarasolak irabazi dute VII. Flysch Beltza itsas zeharkaldia
Mutriku eta Deba arteko 3.000 bat metroko itsas zeharkaldi honetan 220 igerilarik parte hartu zuten
Xare Irekien finalerdiak erabakita geratu dira
Irailaren 24an III. San Migel Xare Irekiko finalerdiak izango dira, eta 26an berriz I. Gazteak Xare Irekikoak
Jon Duran eta Enara Oronozek irabazi dute Urduñako Mendi Duatloia
Errelebokako sailkapenean Ibon Ruiz de Alda eta Hugo Teixeira nagusitu ziren
Euskal Selekzioa, Europako Kayak Surf txapelduna
Euskal taldearen nagusitasuna erabatekoa izan zen, hamazazpitik hamabost garaipen lortu zituelarik
Urnietan hilaren 23an abiatuko da udazkeneko Mendi Tour eskaintza
Mendi Film Bilbao-Bizkaia jaialdi nagusia abenduaren 3tik 12ra egingo da
Ainara Uribarri eta Aitor Ajuria garaile Sorginen Lasterketan
Aurtengo ibilbidean aldaketak egon dira eta hemendik aurrera lasterketa osoa mendi bidetik egingo dute
Euskal Selekzioak beste brontzezko domina bat lortuta amaitu du Mundiala
Euskal ordezkaritzak guztira 7 domina eskuratu ditu: urrezko lau eta brontzezko hiru
Alaves 0-2 Osasuna
Osasuna nagusi izan da aurtengo VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren lehen partidan. Sailkapenean bera da buru, gaurko hiru puntuekin
Euskal Herriko selekzioak bi urre irabazi ditu Munduko Txapelketan
Emakumezkoen 500 kiloko mailan eta gizonezkoen 560 kilokoan nagusitu dira euskal tiratzaileak
Beste domina bat euskal taldeentzat Mundialaren bigarren jardunaldian
Erandioko Goiherri taldeak brontzea lortu du 23 urtez azpiko 600 kiloko mailan
Silvia Triguerosek irabazi du Tor des Geants lasterketa
Abadiñarra proba hiru aldiz irabaztea lortzen duen lehen emakumea bihurtu da
Sokatira Mundialaren lehen jardunaldia jokatu da Getxon
Euskal tiratzaileek hiru domina irabazi dituzte taldekako lehen jardunaldian, denak Laukizko Gaztediren eskutik
Iñaki Olanok eta Oihana Kortazarrek irabazi dute Axari Traila
Axari Trail Txikian Hassan Ait Chaou eta Irati Larrañaga nagusitu ziren
Sokatira Mundiala. Sokatira, kirol olinpikoa
Deialdi olinpikoetan parte hartu zuen sokatirak 1.900 eta 1.920 artean. Gerora, egitarau ofizialetik at gelditu zen, partehartzaile kopurua murrizteko erabakian
Athletic-Alaves, urriaren 1ean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bigarren partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, San Mamesen, 21:00etan hasita
Batirtze Ispizua eta Nerea Egurrola, Bizkaiko txapeldun
Bizkaiko Trontza Txapelketa lehiatu zuten pasa de igandean Sopelan
Alaves-Osasuna, larunbatean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren lehen partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, Mendizorrotzan, 21:00etan hasita
Nafarroako ingude eta hirugarren mailako aizkora txapelketak jokatu dira
Ingudean Maika Ariztegi eta Iosu Marturet nagusitu dira eta aizkoran Iker Gorriti izan da txapelduna
Sokatira Mundiala. Sokatira Euskal Herrian
Sokatira gure herriari hertsiki lotua dagoen kirol jarduera da
Euskal Pentatloiaren bigarren kanporaketa jokatu da
Izeta VI.a, Joseba Otaegi, Errazkin, Irazabal, Gabirondo eta Peñagarikano, finalera