Euskal Herriko launakako txapelketa irabazi dute Beti Gazteko gizonezkoek
Atzetik Ibarra taldeko gipuzkoarrak eta Ñapurrak taldeko lapurtarrak sailkatu ziren
Emakumeen Euskal Herriko hainbat herri kirol txapelketa jokatu ziren Mungian
Lau modalitatetan aritu ziren: txinga-eramatea, lokotx-biltzea, lasto-jasotzea eta ingude-jasotzea
Urrizak eta Labakak garaipenarekin hasi dute tituluaren defentsa
40-32 irabazi zieten Segurola eta Larrañagari Binakako Txapelketako bigarren jardunaldian
Sherpa.ai Aizkolari Txapelketa Nagusia azaroaren 21ean jokatuko dute Bilbon
Final handian bederatzi aizkolarik neurtuko dituzte indarrak, sei gizon eta hiru emakume
Hasiera eman diote Euro Challenge Euskal Ligari
Bera Berak eta La Unicak irabazi dute Iparraldean jokatutako 1. jardunaldian
Bueltan da Ehunmilak proba
Bi urteko etenaldiaren ostean, 2022. urteko uztailaren 8, 9 eta 10ean ospatuko da ehunmilak proben 11. edizioa
Nafarroako bigarren mailako aizkora txapelketako finala jokatu dute Igantzin
Txomin Amundarain izan zen txapeldun eta Ibai Soroa bigarren, biek eskuratu zutelarik lehen mailan aritzeko txartela
Bizkaia 1 taldeak Europako kluben arteko Champions de Llargues txapelketa jokatu du
Valentziako bost taldez eta Bizkaiko selekzioaz gainera, Frantzia, Belgika eta Herbehereetako taldeak aritu ziren
Euskal Herriko Kluben Arteko Txapelketa Nazionala irabazi du Irurtzunek
Lemoari (3-0) gailenduta, 2020koa behar zuen txapela eraman zuen, 2019an lortutakoa berretsiz
Irati Zabala eta Joanes Esparta, Euskal Herriko eskalada txapeldunak zailtasun modalitatean
Abiadura Txapelketan berriz, kategoria nagusiko lehian Martzel Vicario izan zen irabazlea, Ander Linazisorori gailenduta
Europako Beteranoen Padel Txapelketa amaitu da Portugalen
Gizonezkoetan zilarrezko domina lortu du euskal selekzioak eta emakumeetan berriz ezin izan zen dominen lehiara sailkatu
Nafarroako sokatira txapelketa mistoa irabazi du Beti Gaztek
Finalean Txantreari irabazi zioten lesakarrek, Berriozar hirugarren izan zelarik
Eneko Gurrutxaga eta Enara Oronoz garaile Ibarrako Piparra XI. Mendi Duatloian
Amasarrak lehen aldiz lortu du proba irabaztea, eta iruindarrak pasa den urteko garaipena berretsi du
Master Laboral Kutxaren aurpegi guztiak Ortuellan ikusgai
Giro goxoa Ortuellan lehen mailako mistoko pilotariak lehiatzen hasi diren jardunaldian
Osasuna 0-2 Reala
Realak eraman ditu puntuak VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hirugarren partidan. Gaurko emaitzarekin sailkapenaren buruan jarri da, Athleticekin berdinduta.
Goikoetxea V.ak eta Barrenetxea IV.ak Txapelketako lehen lau puntuak eskuratu dituzte
40-28 nagusitu dira Juanenea eta Aizpuru III.aren aurka, Galarretan jokaturiko partidan
Bost bikote izango dira Erremonteko Binakako Txapelketan
Larunbat honetan jokatuko da ligaxkako lehen partida: Goikoetxea V.a-Barrenetxea IV. vs. Juanenea-Aizpuru III.a
Getxoko Punta Galea Challengeko XV. olatu handien txapelketa aurkeztu dute
Datorren azaroaren 1ean, astelehenean, zabalduko da surf-txapelketaren itxarote-denbora.
Beteranoen padel Euskal Selekzioa, Europako Txapelketan
Selekzio nazionalen arteko txapelketaz gain, bikotekako txapelketa ere lehiatzen ari da
Osasuna – Reala, igandean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren laugarren partida izango da. Sadar futbol zelaian jokatuko da, 18:30etan hasita
Nafarroako sokatira txapelketa mistoaren lehen jardunaldia egin da Antsoainen
Berriozarren kontra tiraldi bat galdu arren, Beti Gazte izan zen berriro ere irabazlea
Munduko Mendi Lasterketen Kopa amaitu da, Euskal Selekzioaren partehartzearekin
Sailkapen nagusian, Ander Iñarrak laugarren postua eskuratu du eta Mayi Mugikak bosgarrena
Amundarainek eta Soroak irabazi dute Izar Berriak aizkolari txapelketa
Hala ere, Azpeitiko bigarren jardunaldian Suharri Rodriguez eta Jokin Urretabizkaia Basozabal aizkolariak gailendu ziren
Pablo Benito Garciak eta Montserrat Sanchez de las Matasek irabazi dute Gasteizko Maratoia
Bi urteko etenaldiaren ondoren, 2.500 lasterkari aritu ziren Vitoria-Gasteiz Martin Fiz Maratoian
Loitegi eta Barrenetxea IV.a txapeldun, Azpeitiko Txapelketan
Pasa den larunbat gauean, Ansa II.a eta Martirenari 40-30 irabazita izarraitz frontoian jokatutako finalean
Aritz Irazabalek irabazi du Bizkaiko II. Pentatloia
Bigarren Beñat Amade sailkatu zen, hirugarren Ousmane Drame eta laugarren Daniel España
Lau eta erdiko Laboral Kutxa Masterra abian da
Aurtengo txapelketa indartsu hasi da Gasteizko eta Gordexolako jardunaldi bikoitzarekin
Reala 1-1 Athletic
Berdinketarekin amaitu da VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hirugarren partida partidan. Gaurko emaitzarekin Athletic dugu sailkapenaren buruan
Eneko Gurrutxaga eta Ainara Pequeño, Aiako I. Mendi Duatloiaren irabazleak
EHko mendi lasterketen zirkuituaren sailkapen nagusiaren buruan Iñaki Isasi eta Enara Oronoz daude
Ingalaterrak Euskal Selekzioa gainditu du Walking Footballean
50 eta 60 urte bitarteko mailetan aritu dira elkarren aurka eta bietan galdu egin du euskal taldeak
Sherpa.ai Aizkolari Txapelketa Nagusiaren kanporaketa jokatu da Zestoan
Mikel Larrañaga eta Karmele Gisasola izan dira onenak gizonen eta emakumeen proban, hurrenez hurren
Emakumezkoen eskubaloi Basque Country Nazioarteko Txapelketa, azaroan
Euskal selekzioa, Brasil, Argentina, Finlandia, Luxenburgo eta Kongoko taldeen aurka neurtuko da 25etik 27ra
Reala – Athletic, igandean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hirugarren partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, Anoetako futbol zelaian, 21:00etan hasita
Walking Footballeko euskal selekzioak nazioarteko ibilbideari ekingo dio
Athleticek Lezaman dituen instalazioetan arituko da Ingalaterraren aurka larunbat honetan
Azpeitiko Erremonte Txapelketako finalistak zehaztu dira
Loitegik eta Barrenetxea IV.ak zein Ansa II.ak eta Martirenak lortu dituzte finalerako txartelak
Beti Gazteko neskek eta mutilek irabazi dute Nafarroako sokatira txapelketa
Txapelketa mistoaren txanda izango da orain, non sei talde arituko diren zortzinaka 550 kiloz azpiko kategorian
Skyrace des Matheysins mendi lasterketan aritu da Euskal Selekzioa
Mayi Mujika seigarren postuan helmugaratu zen emakumezkoen lehian eta Aitor Ajuria hamabigarren gizonezkoetan
Iñaki Olano eta Alizia Olazabal nagusitu dira Eltxotrailen
Ibilbide motzean, Oier Larrañaga eta Libe Lafuente izan ziren garaileak
Euskal Herriko emakumezkoen aizkora eta harri-jasotze txapelketak jokatu dira
Aizkoran, Nerea Sorondo beratarra suertatu zen garaile eta harri-jasotzen Karmele Gisasola mallabiarra
Eneko Gurrutxaga eta Enara Oronoz garaile Amasako duatloian
Txandakako lasterketan Eneko eta Koldo Herrera Urroz nagusitu ziren
Izar berriak aizkora txapelketa berriari hasiera eman zaio Basaurin
Txomin Amundarain eta Ibai Soroa izan ziren azkarrenak lanak amaitzen larunbateko saioan
Urrezko bi domina, zilarrezko bat eta brontzezko bi Euskal Pilota Selekzioarentzat
Ikaragarrizko Europako Junior Pilota txapelketa jokatu du Herbehereetako lurretan
Osasuna – Reala, azaroaren 7an
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren laugarren partida izango da. Publikoarekin jokatuko da, Sadar futbol zelaian, 18:30etan hasita
Aurtengo Mendi Lasterketen Nafarroako zirkuitua amaitu da
Senior mailan Ines Patricio eta Ibon Erdozain izan dira irabazleak eta beteranoetan Joseba Lasarte eta Ana Reina
Euskal Pilota Selekzioak brontzezko domina lortu du Joko Internazionalean
Hirugarren eta laugarren postua zehazteko lehian, Holandari 6-1 irabazi ondoren
Lehen eguna eta lehenbiziko tituloa Euskal pilota selekzioarentzat
Europako azpi-txapelketa bat lortu du Emakumezkoen Joko Internazionala espezialitatean
Euskal Selekzioa junior mailako Europako txapelketan arituko da
Joko zuzenen lehiaketa honetan beste bost herrialde lehiatuko dira; Italia, Belgika, Ingalaterra, Valentzia eta Herbehereak
Elgoibarko Mugertza Krosa bueltan da
Iazko etenaldiaren ondoren, Elgoibarko Juan Muguerza Krosaren 78. edizioa urtarrilaren 9an ospatuko da
Oihana Kortazarrek hiru eguneko Sanabria Trail proba irabazi du
Hiru etapetan izan zen azkarrena Kortazar, lehenengo bietan iaz egindako markak hobetuta
Luzean taldeak irabazi du 58. Enrique Abril Errebote Txapelketa
Donibane Lohizuneko taldeak finalean 13-2 irabazi zion Villabonako Behar Zanari
Hodei Ezpeletak irabazi du Urrezko Aizkolari Txapeldunen Liga
Txinga erute, harrijasotze, ingude, trontza eta lasto-jasotze probak ere izan ziren Lizarrako herri kirol jaialdian
Azpeitiko Erremonte Txapelketako bigarren jardunaldia lehiatu da
Loitegik eta Barrenetxea IV.ak 40-33 irabazi zieten Segurolari eta Aizpururi, eta Urrizak eta Labakak 30-40 Goikoetxea eta Zubiriri
Nafarroako sokatira txapelketa Leitzan hasi zen larunbatean
Iazko garaipen boladari jarraiki, Beti Gazteko lesakarrak hasi dira agintzen, gizonezkoetan zein emakumezkoetan
Iñaki Isasik eta Enara Oronozek irabazi dute Zegama-Aizkorri mendi duatloia
Euskal Herriko mendi duatloi zirkuituko bosgarren proba izan da honakoa
Gipuzkoako Orga Joko eta Txinga Erute txapelketak jokatu dira
Unai Goitia orga jokoan eta Ane Urresti eta Jon Unanue txinga eroaten izan dira txapeldunak
Malen Osa eta Aitor Ajuria irabazle Aloñako Igoeran
Guztira, 335 lasterkarik hartu dute parte igande honetako proban, horietatik 31 emakumezkoak
Bizkaia 1 taldeak irabazi du E.H-ko Bote Luze Txapelketa
Bizkaia 1 taldea hobeagoa izan zen eta 7-5 emaitzarekin nagusitu egin ziren Gipuzkoaren aurka
Arbek eta Lopezek irabazi dute Hondarribiako Grand Slama
Finalean Erkiaga eta Etxetori hiru setetan irabazita (15-7, 6-15 eta 5-3)
Mendi Tourra Antzuola eta Getarian
Mendiko zinemagintza onena aste honetan: Antzuolan astelehena 18an eta Getarian igandea 24an
«EUSKAL HERRIA eTXAPELA FIFA21» txapelketa
Euskal Herria eTxapela FIFA21 txapelketa abiarazi du EH Kirola elkarteak Game Erauntsiarekin elkarlanean