La Unica, emakumezko lehenengo Euro Basque Challenge txapelketako irabazlea
Talde nafarrak 19-0 irabazi zion Bera-Berari igandean Arrasaten jokatutako finalean
Segurola eta Larrañagak irabazi dute ligaxkako azken partida
27-40 irabazi zieten Ansa II.ari eta Martirenari pasa den larunbatean jokaturiko lehian
Euskal Herriko ingude-jasotze txapelketa irabazi du Josu Marturetek
Euskal Herriko txinga-eroate txapelketan berriz, Kerman Perez de Heredia arabarra nagusitu zen
Zizurkilgo Gau Krosa 2021 lehiatu zen larunbatean
Emakumezkoetan Maialen Gurrutxaga eta gizonezkoetan Aitor Regillaga izan dira irabazleak
Jokin Eizmendik irabazi du Euskal Herriko Harri Handien Txapelketa
Bigarren egin du Iñigo Eizagirre ‘Eiza’k eta hirugarren Jon Unanue ‘Goenatxo III’ak
Pebet Memorialaren finala erabakita geratu da
Murua-Aizpuru eta Igoa-Arbizu iritsi dira urtarrilaren 2an jokatuko den finalera
Lointek Gernikak garaipen ikusgarria lortu du Mersinen aurkako partidan
Datorren asteazkenean erabakiko da kanporaketa eta gernikarrek 24 puntuko abantailarekin ekingo diote neurketari
Mendi Film Bilbao Bizkaia zinemaldiak 7.500 ikusle bildu ditu
44 zinema-saio, 11 hitzaldi eta 7 erakusketa programatu dira Bilboko areto eta museoetan
Berako Mendi Maratoi Erdia apirilaren 10ean lehiatuko da
Bi urteko etenaldiaren ostean, bueltan da 550 korrikalari, 200 boluntario eta publiko ugari biltzen duen proba ezaguna
Alex Txikon, Manaslura bidean
Euskal mendizalea Manaslu (8.163 metro) igotzen saiatuko da berriro negu honetan
2022ko EMFaren mendiko lasterketen egutegia zehaztu da
Martxoaren 19an emango zaio hasiera denboraldi berriari
Emakume Master Cupeko Lau t’erdiko txapela jokoan izango da igandean
Miriam Arrillaga eta Amaia Aldai elkarren aurka ariko dira Mungiako Udal Pilotalekuan
Jone Zabaleta eta Thierry Ndikumwenayo garaile Amurrioko Krosean
Emakumeetan Aratz Rodriguez eta Onditz Iturbek osatu zuten podiuma, eta gizonetan Rodrigue Kwizera eta Pablo Sanchezek
Iker Vicentek irabazi du 2021eko Nafarroako aizkora txapelketa
Joxan Etxeberria bigarrena izan zen eta Eneko Saralegik osatu zuen podiuma
Urrizak eta Labakak irabazi dute Torneoko partidarik onena
34-40 gainditu zituzten Goikoetxea V.a eta Barrenetxea IV.a txapelketako zortzigarren jardunaldiko partidan
Urrezko Aizkolarien Kopako finalerdiak jokatu dira
Jokin Urretabizkaia Basozabal, Hodei Ezpeleta eta Xabier Zaldua sailkatu dira Urrezko Aizkolarien Kopako finalera
Amaitu da BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaia 14. edizioa
‘The Wall of Shadows’ filmak irabazi du BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaiko Sari Nagusia
Antzuolako 8 Milak, otsailaren 20an
Urtarrilaren 8an irekiko dute proban parte hartzeko izen-ematea
Zer gertatu da EMF-an Euskal Selekzioko korrikalariekin?
Ander Iñarra (Euskal Selekzioko korrikalaria), Zigor Egia (EMF-ko presidentea) eta Asier Arregirekin (Euskal Selekzioko entrenatzailea) elkarrizketa
Euskotren Ligak 8 lehiakide izango ditu
Lau partaidetik zortzira pasako da 2023. urtean, horietatik bi galiziarrak izango direlarik
Lasterbidean elkartasun lasterketa maiatzaren 28an izango da, Kanpezun
Pandemiaren ondorioz bi urtez atzeratu ostean, Berriro bidean gara lelopean egingo da lasterketa
Segurola eta Larrañaga kanpoan geratzeko zorian daude
Txapelketako zazpigarren jardunaldian, Juaneneak eta Aizpuru III.ak 27 eta 40 irabazi zuten Segurola eta Larrañagaren aurka
Zehaztu dira Urrezko Aizkolarien Kopako finalerdiak
Julen Gabirondo, Patxi Mindegia, Jokin Urretabizkaia, Hodei Ezpeleta, Suharri Rodríguez eta Xabier Zaldua sailkatu dira
Zegama-Aizkorri 2022ko maiatzaren 29an lehiatuko da berriz
Azken bi urteetan ezin izan da egin, covid-19 koronabirusaren pandemiarengatik
Goikoetxeak eta Barrenetxeak bigarren garaipena lortu dute
40-25 irabazi zieten Segurola eta Larrañagari pasa den larunbatean, Binakako Txapelketako seigarren jardunaldian
Kerman Lejarragak eutsi dio Europako gerrikoari
Bederatzigarren «round»-ean lortutako KO batekin irabazi zion ostiral gauean, Jack Flatley ingelesari
Banakako zesta-punta txapelketako lehen bi jardunaldiak lehiatu dira
Basquek, Goixerrik, Cosmek eta Ladutxek irabazi dute eta hurrengo fasera sailkatu dira
Urrezko Aizkolarien Koparen kanporaketa lehiatu dute Etxebarrin
Hurrengo kanporaketarako sailkatu direnak, Patxi Mindegia, Suharri Rodriguez eta Ibai Soroa izan dira
Unai Alberdik Euskal Herriko Lau eta Erdiko Elite Txapelketa irabazi du
ILUNPE klubeko pilotari gipuzkoarrak 22-13 irabazi zion OBERENA klubeko Canabali final ikusgarri batean
Ansa II.a eta Martirena finalerdietara sailkatu dira
Ostegunean jokaturiko lehian, 33-40 irabazi zieten Goikoetxea eta Barrenetxeari
Euskal Herria eTxapelak FIFA 21-en erakustaldia egingo du Euskararen Egunean Twitch bidez
Game Erauntsiaren Twitch kanaletik jarraitu ahalko da 18:30etik aurrera.
Zesta-puntako Banakako Txapelketa abenduaren 3an hasiko da
Aurten, hamalau pilotarik parte hartuko dute Berriatuko Mendibarren frontoian jokatuko den txapelketan
Hastear da IX. Antton Pebet Oroimenezkoa
Elite mailako eskuz binakako lehia final-zortzirenekin hasiko da eta finala urtarrilaren 2an izango da
Euskal Herriko launakako txapelketa mistoa irabazi du Beti Gaztek
290 kiloko kategoriako 21 urtez azpiko txapelketan berriz, Goiherri A taldea izan zen txapelduna
Osasuna – Athletic, urtarrilaren 3an
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren seigarren partida izango da. Sadar futbol zelaian jokatuko da, 21:00etan hasita
Alaves – Reala, urtarrilaren 2an
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bosgarren partida izango da. Mendizorrotza futbol zelaian jokatuko da, 18:30etan hasita
EUSKAL PILOTA METHOD & TECH proiektu metodologikoa aurkeztu dute
Euskal pilotan aritzen diren kirolari, teknikari eta gestoreei zuzenduta dago
Hodei Ezpeletak irabazi du Euskal Herriko Aizkolari Txapelketa
22 urterekin jantzi du eibartarrak txapel nagusia, sekulako erakustaldia emanda
Ansa II.ak eta Martirenak euren kolpea eta erasoko erremontea baliatu dituzte
31-40 hartu zituzten mendean Urriza eta Labaka Binakako Torneoko laugarren jardunaldian
Erabakita dago Master LABORAL KUTXAren azken fasearen bide orria
Jardunaldi bikoitza jokatu da asteburu honetan Urduña eta Arratzun
Basque Country International Women’s Cup txapelketa amaitu da
Hirugarren eta azaken jardunaldian Euskal Selekzioak 21-41 galdu zuen Brasilen aurka
Euskal Selekzioak ezin izan du Argentinarekin
Argentinarrak hobeto aritu ziren uneoro eta ez zieten inolako aukerarik eman euskal jokalariei (21-35)
Emakumezkoen Basque Country Nazioarteko Txapelketako lehen jardunaldia jokatu da
Finlandiaren aurka galdu arren (27-26), maila bikaina eman du Euskal Selekzioak
IV. Bergara Hiria Emakumezkoen pilota txapelketako finalak jokatu dira
Mendizabal-Arrizabalaga nagusien mailan eta Barrocal-Gaminde promesetan, izan dira txapeldunak
Lointek Gernikak 75-58 galdu du Roche Vendee taldearen aurka
Emaitza honekin zaildu egin zaio Eurokopako hurrengo faserako sailkapena
Oihana Azkorbebeitia: “Euskal ikurrekin eta euskal herritar gisa joaten naiz leku guztietara”
Munduko Kopan hirugarren izan berritan kalakan aritu gara Abadiñoko korrikalariarekin
Hastear da Emakumezkoen Basque Country Nazioarteko Txapelketa
Euskal Selekzioa azaroaren 25etik 27ra neurtuko da, Brasil, Argentina, Finlandia eta Luxenburgoren aurka
Elite World 2021 One Wall Txapelketa jokatu da Valentzian
Euskal Herria ordezkatuz, Miren Larrarte txapeldunorde geratu da eta Lur Ziarrustak brontzezko domina eskuratu du
Beti Gazteko emakumeek irabazi dute Euskal Herriko launakako sokatira txapelketa
Datorren azaroaren 27an lehiaketa mistoaren txanda izango da Berriozarren, 280 kiloz azpiko kategorian
Iker Vicente eta Karmele Gisasola, Sherpa.ai Aizkolari Txapelketako garaile
Vicentek iazko garaipena errepikatu zuen eta Gisasolak emakumezkoen lehendabiziko garaipena eskuratu du
Bera Bera Europatik at geratu da
Kanporaketako itzuliko partidan Ramicu Velcea talde errumaniarraren aurka berriro galdu ondoren (27-29)
Garbiñe Lopez de Uralde eta Ion Lapazaran garaile, Euskal Herriko trontza misto txapelketan
Bigarren Ainhoa Iraizoz eta Josetxo Barberena sailkatu ziren eta Sela Goñi eta Jesus Goñik osatu zuten podioa
Jokin Eizmendik irabazi du Harri Handien Gipuzkoako Txapelketa
Iñigo Eizagirre izan da bigarren, Jon Unanue hirugarren eta Aimar Galarraga laugarren
Ansa eta Martirenak garaipena lortu dute haien debutean
40-33 irabazi zieten Juanenea eta Aizpuru III.ari, Binakako Erremonte Txapelketaren hirugarren jardunaldian
BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaia 14. edizioa abenduaren 3tik 12ra
Bilbok Mendi Film arnastuko du: zine saioez batera 6 erakusketa eta 11 hitzaldirekin
Via Galegak “Galiza, herri bat, selekzio bat” kanpaina abian jarri du
Erakusketak, argitalpenak eta bideoak ikusgai egongo dira datozen hilabeteetan, 35 herri eta hirietan
Javier Goitia eta Zutoia Odriozola, Urduñako mendi lasterketako garaileak
Aurtengo proban, 33 kilometro eta 1.750 metroko desnibel positibokoa, Txolope eta Bedarbide mendiak igo zituzten
Mikel Larrañagak irabazi du Gipuzkoako Aizkora Txapelketa
Azpeitiarraren ondoren sailkatu ziren, hurrenez hurren, Eneko Otaño beizamarra eta Julen Alberdi Txikia IV.a azkoitiarra
Abian da aurtengo Kutxabank Pala Liga
1. jardunaldiko emaitzak: Gaubeka-Cambos 3 Fusto-Del Rio 2 eta Ibarguren-Ibai Perez 2 Necol-Urrutia 3
Eneko Gurrutxagak eta Maddi Mujikak irabazi dute Adunako mendi duatloia
2021eko Euskal Herriko Mendi Duatloi Zirkuituko irabazleak Enara Oronoz eta Eneko Gurrutxaga izan dira