Athletic – Reala, otsailaren 20an
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren zortzigarren partida izango da. San Mames futbol zelaian jokatuko da, 21:00etan hasita
Nagore Martinek eta Maider Huizik Bizkaiko larruzko paletako finala irabazi dute
Amaia Irazustabarrena eta Leire Etxaniz hartu dituzte mendean Bizkaia pilotalekuan (12-10, 11-10 eta 10-12)
Ansa II.a izango da Urrizaren aurkaria Iparlur Masterseko finalaurrekoan
30-17 irabazi zion Goikoetxea V.ari erremonteko Iparlur Mastersaren atarikoan
Binakako Aizkolari Txapelketako laugarren jardunaldia lehiatu zen Leitzan
Eneko Saralegi eta Txomin Amundarain nagusitu ziren Larrañaga eta Izeta VI.aren aurka
Beti Gazteko emakumeek 540 kiloko Euskal Herriko txapela jantzi dute
Gizonezkoen 600 kiloko kategoriako lehen jardunaldia ere jokatu zuten, non Laukizko Gaztedi taldea nagusitu zen
Banakako Pala Txapelketako lehen jardunaldia jokatu da
Del Riok 3-0 irabazi zion Cambosi eta Maldonado 3-1 nagusitu zen Ibargurenen aurka
Euskal Selekzioaren alde hamaika: GUK GUREA
Euskal selekzioen egungo erronken inguruan hainbat jokalariei eginiko elkarrizketa sorta, datozen egunetan
Hastear da 2022ko eskuz binakako Master Laboral Kutxa txapelketa
Larrabetzun jokatuko dira igande honetan lehen kanporaketak eta finala Irunen izango da martxoaren 27an
Ostiralean abiatuko da Banakako Pala Txapelketa
Urtarrilaren 28tik martxoaren 19ra jokatuko da eta InnPala-ko hamar palista arituko dira lehian
Binakako Aizkolari Txapelketako hirugarren jardunaldia lehiatu zen Iraetan
Hodei Ezpeleta eta Jokin Urretabizkaia nagusitu ziren, Zaldua eta Txapartegiren aurka
Bizkaia Paleta txapelketako finalerdiak jokatu dira
Martin-Huizi eta Irazustabarrena-Etxaniz bikoteak neurtuko dira finalean hilaren 30ean
Juaneneak Barrenetxea IV.aren kontra jokatuko du finalerdia
Aritz Zubiriren aurka 30-17 irabazi ondoren
Eusko Label binakako txapelketako laugarren jardunaldia jokatu da asteburuan
Ostiraletik igandera bitartean hiru jaialdi izan ziren, Oñatin, Aizarnazabalen eta Antzuolan, hurrenez-hurren
640 kiloko Euskal Herriko sokatira txapela jantzi dute Beti Gazteko mutilek
Emakumezkoen 540 kiloko bigarren jardunaldia ere jokatu zen larunbatean Berangon
Zierbena eta Hibaika, garaile Portugaleteko Jeitsieran
Guztira 46 traineruk hartu zuten parte euskal uretan jokatu den arraun denboraldiaurreko lehen proban
Amaitu da Nafarroako 22. Paxaka txapelketa
Gorka Urtasun, Ugutz Zelaieta eta Jabi Apeztegia dira txapeldun berriak
Binakako Aizkolari Txapelketako bigarren jardunaldia lehiatu zen Burgelun
Julen Alberdi ‘Txikia VI’ eta Suharri Rodriguez nagusitu ziren, Mugertza eta Gabirondoren aurka
Sei bikotek jokatuko dute Jai Alai Winter Series txapelketa
Urtarrilaren 29an hasiko da sei bikoteen arteko ligaxkarekin eta finala martxoaren 20an izango da
Otsailaren 1ean irekiko dute Euskal Herria Mendi Erronkan izena emateko epea
Parte hartzaileek bi modalitate izango dituzte aukeran, bakarka eta erreleboka
Iparlur Masters Txapelketa sei erremontistekin hasiko da larunbatean
Zubiri, Goikoetxea V.a, Juanenea, Ansa II.a, Urriza eta Barrenetxea IV.a dira sei pilotariak
Mendi Tour zine zirkuituaren 12. denboraldiko lehen hitzorduak
Urtarrilaren 21ean Ataun, 24-25ean Donostian eta 28an Zangotzan
Lehen faseko bi bikote onenak izango dira Paxaka txapelketako finalean
Finala eta hirugarren posturako lehia datorren larunbat arratsaldean jokatuko dira Iruritako Aranabian
Bizkaia Paleta txapelketako finalerdiak zehaztu dira
Irazustabarrenak eta Etxanizek Galdos-Erasunen aurka arituko dira eta Huizi eta Martinek, Agirresarobe eta Arrietaren kontra
Joxean Etxeberria eta Patxi Mindegia nagusi, Binakako Aizkolari Txapelketako lehen jardunaldian
Lehiaketaren hogeita bigarren edizioa Eskuernagan abiatu zen igande honetan
640 kiloko Euskal Herriko sokatira txapelketako bi jardunaldi jokatu dira
Emakumezkoen 540 kiloko lehen jardunaldia ere lehiatu zen igande honetan
Necolek eta Urrutiak irabazi dute palako finala
Finalean Gaubeka-Cambos bikoteari 3-1 irabazita (6-10, 5-10, 10-8 eta 9-10)
Jai Alai Winter Series zesta-punta lehiaketa aurkeztu dute
Miamin apurtutako ametsa, Euskal Herian berreskuratzeko saiakera abian jarri du EITB komunikazio taldeak
2022ko data ofizialak: Itzulia Basque Country, Itzulia Women eta Donostiako Klasikoa
Azkenean, Itzulia Women errealitate bihurtuko da, eta UCI Women’s World Tour kategorian estreinatuko da
Beti Gaztek jantzi du Euskal Herriko sokatira txapelketako lehen txapela
Zuraide izan zen bigarren, Ibarra hirugarren eta Ñapurrak laugarren
Larunbat honetan egin da Euskadiko Eski Alpino Txapelketako lehen proba
Iñigo Martinez de Albornoz eta Nahia Quincoces gailendu dira Kandantxuko gaueko kronoesprintean
Alaves 0-0 Athletic
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren zazpigarren partida izan da. Sailkapenean, Athletic dugu buruan zortzi punturekin. Reala dago bigarren, bostekin.
Ugaitz Mugertzak irabazi du I. Euskal Duatloia
Arkaitz Jauregi izan zen bigarrena, eta Eneko Saralegik osatu zuen podiuma
Asteburu honetan hasiko da E.H.-ko Ezker Paretako Kluben arteko Txapelketa
Guztira 76 klubek jokatuko dute aurtengo lehiaketa eta orotara 190 talde eta 500 pilotari inguru lehiatuko dira
Lointek Gernikak agur esan dio Europari
Kanporaketako bueltako partidan CBK Mersinen aurka 69-40 galdu ostean
Osasuna 1-3 Athletic
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren seigarren partida izan da. Sailkapenean, Athletic dugu buruan zazpi punturekin. Ondoren Reala dago, bostekin.
IX. Antton Pebet Oroimenezkoa irabazi dute Muruak eta Aizpuruak
Final lehiatu batean Igoa eta Arbizuri 22-18 irabazi ostean
Maiatzaren 22an jokatuko da II. Talai Mendi Trail lasterketa
Izena emateko epea urtarrilaren 10ean zabalduko da
Emakumezkoen larruzko paletako Bizkaia Txapelketa hasia da
Emaitzak: Agirresarobe-Arrieta: 0 Martin-Huizi: 2 eta Irazustabarrena-Etxaniz: 2 Galdos-Erasun: 1
Eusko Label Binakako Txapelketako bi jardunaldi jokatu dira asteburuan
Beran eta Erratzun lehiatu dira txapelketako bigarren eta hirugarren jardunaldiak, hurrenez hurren
Alaves 1-1 Reala
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bosgarren partida izan da. Sailkapenean, Reala dugu buruan bost punturekin. Ondoren Athletic dago, laurekin.
Urrezko Aizkolari Kopa irabazi du Hodei Ezpeletak
Bestalde, Eiza eta Urra izan ziren garaileak Binakako Harri-jasotze Txapelketan
Urrizak eta Labakak Binakako Txapelketako titulua berretsi dute
Ansa eta Martirena 40-37 mendean hartuta, emozioz beteriko finalean
Ipar Euskal Herriko saskibaloi jokalari onenak, Euskal Star Game ekimenean
Nesken sailean kostaldekoek irabazi dute txapelketa eta mutilenean barnekaldeko taldeak
IX. Antton Pebet Oroimenezko txapelketaren finala igandean jokatuko da
Aurten, Murua-Aizpuru eta Igoa-Arbizu izango dira txapelak lortzeko lehian arituko diren bikoteak
Osasuna – Athletic, astelehenean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren seigarren partida izango da. Sadar futbol zelaian jokatuko da, 21:00etan hasita
Emakumezkoen larruzko paletako Bizkaia Txapelketa aurkeztu dute
Urtarrilaren 2tik 30era luzatuko den lehiaketan guztira lau bikotek hartuko dute parte
Alaves – Athletic, urtarrilaren 9an
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren zazpigarren partida izango da. Mendizorrotza futbol zelaian jokatuko da, 18:30etan hasita
Ados elkartearen Eusko Label txapelketari hasiera eman diote Latasan
Emaitzak: Iturriaga-Egaña 22 – Etxeberria-Iraeta 7 eta Iantzi-Etxenike 22 – Kortazar-Ezeiza 16
Paula Suarez eta Ion Izagirre, ziklo-kroseko Euskadiko txapeldun
Gizonetan, Gorka Izagirre izan zen bigarren eta Jonathan Lastra hirugarren. Emakumeetan, Olatz Odriozolak eta Amaia Lartitegik osatu zuten podiuma
Alaves – Reala, igandean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren bosgarren partida izango da. Mendizorrotza futbol zelaian jokatuko da, 18:30etan hasita
Bizkaiko Banakako 1. Mailako Aizkora txapelketa jokatu da
Aitzol Atutxa dimoztarra nagusitu zen, Julen Larrea bigarren izan zen eta Hodei Ezpeleta hirugarren
Binakako Erremonte txapelketako finalistak zehaztu dira
Urrizak eta Labakak txapela defendatuko dute Ansa II.a-Martirenaren aurka
Ordiziako Gabonetako Nazioarteko Igeriketa Txapelketa, urtarrilaren 29an
Lehiaketa honetan, urtero bezala, Euskal Herriko selekzioak parte hartuko du
Ados Pilotak binakako txapelketa antolatu du lehen aldiz
Eusko Label Binakako Txapelketa abenduaren 26an hasiko da
Arrate Bastida eta Aideko Lopez de Arbina, hautatzaile berriak
EMFko Zuzendaritza Batzordeak mendi lasterketetako euskal selekzioko hautatzaile berriak izendatu ditu
Aurkeztu dute 2022ko eskuz binakako Master LABORAL KUTXA txapelketa
Urtarrilaren 9a arte zabalik egongo da izen emate epea
Gaztedik irabazi du Bizkaiko sokatira txapelketa
Laukizko taldea emakumeetan nahiz gizonetan nagusitu da
Mikel Lopetegi “Urra”, laugarrenez txapeldun harri txikiekin
Xabat Olaizola bigarren sailkatu zen, Izeta IV.a hirugarren eta Iraitz Arruti laugarren
Onditz Iturbe eta Urko Herran garaile, Gasteizko Maratoi Erdian
2.500 atleta baino gehiago aritu ziren korrika, 21 kilometroko ibilbidea eginda
Amaia Aldaik jantzi du Lau eta Erdiko Laboral Kutxa Masterreko txapela
Dimako pilotariak 14-22 irabazi dio egungo txapeldunari, Miriam Arrillagari