Jokin Eizmendik irabazi du Gorostidi Harriaren txapelketa
Orain arte, Adunako proban jaun eta jabe izan den Irigoien izan zuen atzetik
Emakumezkoen pilotako II. Nafarroako txapelketa igandean hasi zen Antsoainen
Eskuzko txapelketa partida politekin eta giro onenarekin abiatu zen, hiru partida jokatu zirelarik
Abian da Nafarroako launakako sokatira txapelketa
Gizonezkoen eta emakumezkoen pisu astuneko lehen jardunaldian Beti Gazte nagusitu zen
Abian da aurtengo Laxoa Txapelketa
Asteburu honetan jokatu dira lehenengo 2 jardunaldiak, ostiral, larunbat eta igandean
Nerea Amilibia eta Irazu Aranburu nagusitu dira XVII. Pagoeta Mendi Lasterketan
Bikote mistoen lasterketan berriz, Igor Etxeberria eta Ainhoa Murua izan ziren garaileak
Malerrekako Erronka txapelketako hirugarren jardunaldia jokatu da
Axkin eta Xaruta taldeak izan ziren aurrez aurre eta azken hauek eskuratu zituzten jokoan zeuden bi puntuak
Jokin Tolosa eta Leire Elola nagusi Loatzoko Igoeran
Azken bi urteetan bertan behera geratu ostean, pasa den igandean lehiatu zen probaren XXVIII. edizioa
Urrezko Banakako Aizkolarien lehen kanporaketa lehiatu da
Emakumezkoen Aizkolari Txapelketa eta harri-jasotzaileen saioak ere izan ziren Leaburun
Arrizabalaga-Agirre bikoak irabazi du Emakumezkoen Esku-pilotako IV. Bizkaia Torneoa
Finalean Amaia Aldai eta Nora Mendizabali 22-11 irabazita
Andoni Gutierrez, Europako motonautika txapeldun
Abadiñarra Euskal Selekzioaren ordezkari gisa lehiatu zen, GP3 Standar kategorian
Astelehen honetan hasiko da Sagardoaren Txapelketa
Txapelketan sei bikotek hartuko dute eta sei sagardotegi ordezkatuko dituzte
Emakumezkoen pilotako II. Nafarroako txapelketa igandean hasiko da Antsoainen
110 pilotarik eman dute izena: 45 paleta gomaz, 41 pilota goxoaz eta 24 pilota mistoaz
Mendi Tourraren estreinaldia Murgian eta Laguardian
Bi herrietako programazioan 3 pelikula proiektatuko dira, BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaian nabarmendutakoak
Nafarroako launakako sokatira txapelketa larunbatean hasiko da
Lekunberriko lehen jardunaldian, emakumezkoak 255 kilotan eta gizonezkoak 320 kilotan lehiatuko dira
Nafarroan eta Errioxan jokatuko dira 2022ko GRABNI Txapelketako finalerdiak
Nafarroan 8 jaialdi eta Errioxan 4 jaialdi jokatuko dira asteburu guztian zehar
Malerrekako Erronka txapelketako bigarren jardunaldia lehiatu da
Emaitzak: Mendiburu 18 Iantzi 9 eta Etxekolonea-Iturriaga 18 Aldaregia-Ruiz de Larramendi 22
Emakumeen Esku-pilotako IV. Bizkaia Txapelketa azken txanpan sartu da
Final haundia apirilaren 23an jokatuko da Bizkaia frontoian
Barandika eta Lekerika, Danian txapeldun
Battle at the Palace txapelketako finalean, Olharan eta Etchetori 21-12 irabazi ostean
Maddi Marquet eta Javier Fernandez, Basauriko Duatloian garaile
2022ko Basauriko Duatloia, Euskadiko duatloi sprint txapelketa ere izan zen
Emakumezkoen IV. Eskupilota Bizkaia Txapelketaren finalerdiak lehiatu dira
Emaitzak: Aldai-Mendizabal 22 vs. Larrarte-Oses 8 eta Garai-Gaminde 8 vs. Arrizabalaga-Agirre 22
Onditz Iturbe eta Gontzal Murgoitio azkarrenak, Arrasate-Udalatx mendi lasterketan
Gainera, aurretik Oihana Azkorbebeitiak eta Asier Larruzeak zuten errekorra ondu dute
Abian da Malerrekako Erronka emakumezkoen pilota txapelketa
Ados pilota elkarteak antolaturiko lehiaketaren lehen jardunaldia jokatu zen larunbatean Ezkurran
Berako Mendi Maratoi Erdia lehiatu zen igandean
Oier Ariznabarreta eta Maria Ordoñez izan dira hamaseigarren edizioaren irabazleak
Pablo Castrillo, Valenciagaren Oroimenezko lasterketako irabazlea
Aragoiko txirrindulariak garaipen boladari jarraipena eman dio, duela bi aste Gorlako igoera irabazi baitzuen, Bergaran
Osasuna 1-0 Alaves
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hamaikagarren partida izan da. Azken partida jokatzeke, Athletic eta Reala izango ditugu finalean.
Aldabe eta Apezetxea, txapeldun
Berria Txapelketako finalean, Loitegi eta Zaldua 35-29 gainditu ondoren
Daniel Felipe Martinezek eskuratu du 2022ko Itzulia
Eibarren hasi eta Arraten amaitu den azken etapan erabaki da lasterketa, non garaipena Ion Izagirre ormaiztegiarrak erdietsi duen
Carlos Rodriguezentzat etapa eta Evenepoelentzat lidergoa
Andaluziarrak bereganatu du Zamudio eta Mallabia artean jokatu den Itzuliko 5. etapa
Daniel Felipe Martinezen garaipena Zamudion
Itzuliko laugarren etapan esprintean erabaki da garaipena berriro ere
Ski Alp Candanchu klubak irabazi du Euskadiko Eski Txapelketa
2022ko Ipar Kopa txapelketan berriz, Ibai Hernani eta Unax Sologaiztoa Euskal Selekzioaren eskiatzaileak nagusitu ziren
Pello Bilbaok irabazi du Itzuliko hirugarren etapa
Alaphilippe mendean hartuta Amurrioko helmugako esprintean
Mendi Tourra Hondarribian apirilaren 8-9an
‘Mendiak-1976’ Hondarribiko Itsas Etxean Mendi Tourreko pelikulen artean
Alaphilippe gailendu da Vianako helmugan
Esprintean nagusituta irabazi du Itzuliko bigarren etapa, Roglicek lidergoari eutsi diolarik
Maddi Marquet eta Urko Herran garaile Zizurkilgo Duatloian
Zizurkilgo I. Duatloian Gipuzkoako Duatloi Txapelketa izan zen jokoan ere hainbat mailetan
Osasuna-Alaves, igandean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hamaikagarren partida izango da. Sadar futbol zelaian jokatuko da, 14:00etan hasita
Primoz Roglicek jantzi du Euskal Herriko Itzuliaren lehen elastiko horia
Roglicek hegan egin du, aurtengo Itzuliari hasiera eman dion Hondarribiko erlojupekoan
Onditz Iturbe eta Javi Goitia Kilimon Trailean gailendu dira
Mendi lasterketen EMF kopako bigarren proba lehiatu zen larunbatean Mendaron
Aldabe eta Apezetxea izango dira Loitegi eta Zalduaren aurkariak finalean
Aise nagusitu ziren, 35-19, Urrutia II.aren eta Labakaren aurka, Berria Txapelketako bigarren finalerdian
Silvia Triguerosek Trencacims ultratraila irabazi du
Hamabi ordutik gora behar izan ditu 75 kilometroko ibilbide gorabeheratsua egiteko
Euskal Pilota Egokituko Master Cup-aren finala jokatu da Eibarren
Eneko Sagarmendi-Lorea Iribarri, adimen-urritasuneko modalitatean eta Beñat Lizaso-German Elkoro, urritasun fisikoko modalitatean, izan dira txapeldunak
TKEk udako arraun denboraldiko egutegia aurkeztu du
Eusko Label zein Euskotren ligak uztailaren 2an hasiko dira Bilbon
Enara Oronoz eta Urko Herran nagusi, Durangoko XIV. Duatloian
Gazteen proba, berriz, Urko Badiolak eta Nahia Arrasatek irabazi zuten
Zesta-punta Daniara itzuliko da
“Battle at the Palace” izeneko txapelketa lehiatuko dute, apirilaren 1etik 10era
Bizkaia Open pala txapelketa aurkeztu dute
Sei bikote arituko dira lehian, apirilaren bitik ekainaren hamaikara arte
Oier Ariznabarreta eta Maite Maiora nagusitu dira Sara korrika trail lasterketan
Lasterketa ederra izan zen, eguraldi bikaina lagun, orotara 700 parte-hartzaile izan zirelarik
Arrizabalagak eta Gamindek irabazi dute Emakume Master Cup txapelketa
Finalean garaipen erosoa lortu ondoren, Amaia Aldai eta Andrea Capellanen aurka (22-3)
Euskal Herriko Kirol Markak: Euskal Herria kirol esparru gisa osatuz
Kirolerrekorrak.eus webgunean Euskal Herrian egindako marka gorenak erregistratu eta finkatuko ditu Euskal Herria Kirola elkarteak
Loitegi eta Zaldua dira Berria Erremonte Txapelketako lehenengo finalistak
Erraz irabazi zuten Goikoetxea V.a-Odeiren aurka 20-35 Berria Erremonte Txapelketako norgehiagokan
Kosta Trail mendi-lasterketa ekainaren 19an itzuliko da
21 kilometrotako mendi-maratoi erdia lasterketa nagusia izaten jarraitzen du, 20 eta 7km-ko martxak ere lehiatuko direlarik
Maiatzean hasiko den 2022ko Jai Alai World Tour zirkuitua aurkeztu dute Bilbon
Donostia, Markina, Gernika eta Hondarribia izango dira lehiaketaren egoitzak
Dena prest Binakako Master Laboral Kutxako finalerako
Igande honetan jokatuko dute Aldai-Capellan eta Arrizabalaga-Gaminde bikoteek
Osasuna – Alaves, apirilaren 10ean
VI. Euskal Herria Txapela 2021/22 edizioaren hamaikagarren partida izango da. Sadar futbol zelaian jokatuko da, 14:00etan hasita
Nahia Quincoces-Igone Campos eta Aitor Ajuria-Asier Alonso, Binakako Eski txapeldunak
Euskal Selekzioko emakumezkoen bikoak ere garaipena lortu zuen 2022ko Gran Altitoy-Ternua lasterketan
Aldabe-Apezetxeak eta Urrutia-Labakak irabazi dute eta finalaurrekora sailkatu dira
Berria erremonte txapelketako lehen faseko hirugarren eta azkeneko jardunaldia jokatu zen larunbatean
Asier Larruzea eta Oihana Azkorbeitia EMFKopa-ko lehen liderrak
Larunbat honetan, Bediako VI. Kolazino Mendi Egunak EMF Kopako zirkuituko lehen proba puntuagarria hartu zuen
Erkiaga eta Zabala, txapeldun
Aritz Erkiagak eta Jon Zabalak bi setetan gainditu dituzte Iñaki Osa Goikoetxea eta Aimar Aldazabal (7-15 eta 12-15)
Zabaldu dute Sare Eguneko krosean izena emateko epea
Maiatzaren 21ean, larunbata, izango da Sare Eguna, eta 12:00etan egingo dute krosa
Hastear da Emakumezkoen IV. Eskupilota Bizkaia Txapelketa
Txapelketa martxoaren 18tik apirilaren 22ra bitartean jokatuko da Bizkaiko hiru pilotalekutan
Leire Baraibarrek irabazi du Mallorcako Galatzó Trail mendi lasterketa
Sasoi bikainean dagoela erakutsi du berriro, 43 kilometroko ibilbide zorrotza osatzen aurrena izanda
10.000 metrotako Euskal Herriko errekorra duen Trihas Gebrerekin elkarrizketa
Martxoaren 26an, kirolerrekorrak.eus webgunearen aurkezpenean egongo da, beste kirolari batzuekin batera